תורים לבדיקת קורונה
תורים לבדיקת קורונה צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

משרד הבריאות עדכן הבוקר (שלישי) כי ביממה אחרונה אובחנו 37,884 חולים מאומתים חדשים בקורונה. נכון להבוקר יש בישראל 185,753 חולים פעילים.

בבתי החולים מאושפזים 700 חולים, מצבם של 247 מוגדר קשה ו-59 מתוכם מונשמים.

בתוך כך, הצוות לטיפול במגיפות המליץ אמש לקצר לשבעה ימים את משך הבידוד למאומתים, ובנוסף רוב חברי הצוות הצביעו נגד הרחבת מתן מנה רביעית לקבוצות גיל צעירות יותר, כך דווח בחדשות כאן.

עוד דווח כי תרחיש הייחוס שאליו נערכה ישראל למספר הבדיקות המקסימלי האפשרי לדיגום ובדיקה ביממה הוא 200 אלף לכל היותר. זאת בעוד שכבר עכשיו שיעור הנבדקים היומי הוא דומה, והיקף התחלואה צפוי לעלות עוד במידה ניכרת.

גורמים במפקדת אלון אמרו כי הגורם המגביל הוא יכולת פענוח הבדיקות במעבדות בהיקפים גדולים.

במפקדת אלון אמרו עוד כי בעקבות העלייה בתחלואה, חקירות אפידמיולוגיות אנושיות נעשות כעת רק כשמדובר במאומתים בני 70 ומעלה ואוכלוסיות בסיכון. שאר המאומתים עוברים חקירה אפידמיולוגית דיגיטלית מותאמת באמצעות בוט ייעודי.

מפקד מפקדת אלון תא"ל שלומי בן מוחה אמר: "אנחנו בימים הקרובים מרחיבים את הפעילות של מפקדת אלון בשלושה מאמצים מרכזיים, הראשון תגבור של 130 חובשים בקופות החולים על מנת לחסן את אזרחי מדינת ישראל. המאמץ השני הוא יחידות צבאיות בבתי החולים על מנת לשמר את רציפות התפקוד. המאמץ השלישי הוא יחד עם הרשויות המקומיות ומשרדי הממשלה פעולות ממוקדות כדי לצמצם את התחלואה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו