תאומים
תאומים צילום: ISTOCK

את דניאל, שנולד בכפר ערבי לאמא יהודיה, מלוים בארגון להב"ה כבר כמעט 6 שנים.

במהלך הזמן, הפך דניאל בעצמו לחלק מצוות הארגון ולפעיל מרכזי העוסק במסירות נפש בהצלת בנות ישראל מהתבוללות.

את סיפור חייו סיפר דניאל לראשונה לערוץ 7 בשנת תשע"ח, תמיד מרגש לראות את הסרטון מאז.

בזכות יהודים טובים ובזכות ארגון להב"ה דניאל התחתן בשנת 2018 עם בת זוגו, במהלך השנים נולדו להם בשעה טובה 2 בנות. על אף הקשיים וההתנכלויות של המשפחה מהעבר, הצליח דניאל לפרנס את המשפחה.

בשעה טובה ומוצלחת, השבוע נולדו לדניאל ולאשתו זוג בנים תאומים וברוך השם המשפחה הכפילה את עצמה.

כאן תמיד נכנסת המשפחה המורחבת, שעוזרת בקניית המוצרים החדשים לתינוקים, בארגון הברית ובעזרה בהוצאות הגדולות. אצל דניאל, אין משפחה מורחבת, אבל לדניאל יש את כל עם ישראל הם המשפחה שלו.

לקחנו על עצמינו בארגון להב"ה לדאוג לברית ולכל הנצרך למשפחה החדשה. אנחנו בטוחים שאתם תשמחו להיות שותפים איתנו.

היו שותפים במצווה הגדולה

מהכפר הערבי לישיבה, בזכות הפייסבוק

לדניאל אין משפחה שתתמוך בו, וכך דניאל סיפר את סיפורו לפני החתונה שלו שהתקיימה בשעה טובה בשנת 2018:

נולדתי בכפר ערבי במזרח ירושלים בשם ערבי - נידאל. בגיל 6 אמא שלי נעלמה ומאז לא היה מי שיגן עליי. עברתי התעללות מהאישה השניה של אבא שלי, קראו לי 'יהודי מסריח' והייתי שק החבטות של כל המשפחה.

כשהתבגרתי שלחו אותי לעבוד בבנייה, ונאלצתי להעביר את המשכורת לאבא שלי. וכך עברו עליי ימים של עבודת פרך ולילות של בדידות, כאב וגעגועים לאמא. בגיל הזה כבר הבנתי שהיא נרצחה (עד היום "לא יודעים" מי רצח אותה..).

ועוד משהו שהבנתי בסיוע של אנשים בהם נתקלתי, שלפי היהדות אני יהודי על מלא וככה בורא עולם רוצה אותי, אז ברחתי מהבית והתגלגלתי ממקום למקום, ובכל מקום כזה לא האמינו לסיפור שלי והסתכלו עליי בחשדנות כאילו אני בא לעשות פיגוע או שאני מרגל...

עד שפגשתי את בנצי גופשטיין, שבדק ואימת בדרכים שלו שהסיפור שלי אמיתי ותחת חסותו התחלתי לחיות. חזרתי ליהדות, החלפתי את שמי לדניאל, התחזקתי בשמירת מצוות, בנצי הנחה אותי והפעילים שלו ליוו אותי, חיזקו אותי והיו לי למשפחה".

כעת, אחרי המסע של דניאל מהכפר הערבי אל חיק היהדות, הקמת הבית שלו לכבוד הברית שתיערך ביום ראשון הקרוב בעזרת ה' המצווה שלנו לסייע לו.

היו שותפים במצווה הגדולה

גופשטיין בחתונה של דניאל
גופשטיין בחתונה של דניאל צילום: באדיבות המצלם