נשות האברכים
נשות האברכים צילום: חזקי ברוך

נשות האברכים בציונות הדתית בתגובה להחלטת בית המשפט העליון: "שופטי בג"ץ עשו את המובן מאליו - בימינה צריכים להחליט אם הם בצד של ליברמן או בצד של תורת ישראל"

פורום "תורתם אומנותן" - נשות האברכים בציונות הדתית - שניהל בחודשים האחרונים מאבק עיקש נגד ביטול הסבסוד במעונות היום מגיב בסיפוק להחלטת בג"ץ לדחות את יישום התוכנית בשנה.

"שופטי בג"ץ נהגו בשכל ישר, אך מבחינתנו הם עשו את המובן מאליו. הם הבינו שההחלטה הזו נלקחה במטרה לחנך אותנו, בגסות, בחוסר רגישות, ובתחושה קשה שהמהלך הזה נועד לפגוע בעולם התורה. בניגוד לשופטי בג"ץ, חברי ימינה, שהיו יכולים מזמן לסיים את הסאגה הזו, הביעו בעיקר הזדהות אך לא עשו צעד משמעותי בכדי לעזור, וטרם הוכיחו את הרצינות שלהם בהשגת מתווה הוגן".

"כל חודש שעובר מבחינתנו זה לחתוך בבשר החי. משפחות התמוטטו כלכלית. זהו מאבק על הקיום ועל איך להתחיל את החודש", הוסיף הפורום.

נשות האברכים הוסיפו כי "מעבר לנושא הכלכלי, זהו מאבק על הכבוד ועל הזהות הלאומית. עד עכשיו ליברמן הוכיח שהוא זה ששולט בממשלה. ליברמן מצליח להשליט פחד על חברי ימינה, שברצותם יכולים לנער את הקואליציה על נושא כזה. לשמחתנו בג"ץ נתן לנו מרווח נשימה להמשיך להיאבק במישור הפוליטי".

לדבריהן, "זו גם שעת מבחן לימינה, שהגיע הזמן שיחליטו - אתם עם ליברמן או עם תורת ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו