מהיום גם לפרות?
מהיום גם לפרות? צילום: iStock

משקפי המציאות המדומה מאפשרות לכם להרגיש כאילו אתם חיים בעולם אחר, אבל בינתיים הם לא ממש הפכו למוצר פופולארי. ייתכן שבקרוב נגלה שהלקוחות האמיתיים של המשקפיים חיכו כל הזמן ברפת.

איזק קוקאק מטורקיה החליט לנסות לגרום לפרות שלו להרגיש טוב יותר ולספק יותר חלב- בצורה יצירתית במיוחד. הוא קנה משקפי מציאות מדומה והרכיב אותם על הפרות בשביל לתת להן תחושה של טבע.

הפרות שמרכיבות את המשקפיים ככל הנראה לא מרגישות שמשהו השתנה, אך הן קולטות את העולם בצורה שונה לחלוטין. המשקפיים גורמות לפרות שנמצאות בתוך הרפת להאמין שהן רועות באחו בחוץ וכתוצאה מכך לתת להן תחושה חיובית ולהגביר את תפוקת החלב שלהן.

איזק מספר שהניסוי שהוא ערך עם משקפי המציאות המדומה על שתי פרות מהרפת נחל הצלחה. לדבריו, כל פרה מייצרת בממוצע 22 ליטרים של חלב ביום, ובעזרת המשקפיים הפרות הצליחו לייצר 27 ליטרים של חלב ביום- תוספת של 5 ליטרים ליום.

איזק הוא לא הראשון שמנסה את השימוש במשקפי מציאות מדומה על הפרות ברפת, אם כי הוא הראשון שידוע שמשתמש בטכניקה הזאת בצורה מסחרית. לפני קצת יותר משנתיים קבוצת חוקרים מרוסיה הציעה לראשונה את השימוש במשקפי מציאות מדומה בשביל להגביר את תפוקת החלב של הפרות. החוקרים הראו שהשימוש במשקפיים שיפר את תחושת הרווחה הנפשית של הפרות והעלה את תפוקת החלב.

חלק גדול מהגולשים התנגד לאופן שבו הפרות מוכנסות לתוך עולם דמיוני כנגד רצונן, ומנגד יש שאמרו שאין שום דבר רע כאשר הפרות מרגישות טוב יותר. בכל מקרה, נראה שאם עוד כמה שנים המטאוורס, העולם הדמיוני של מטא (פייסבוק) יהפוך לפופולארי- לא בטוח שיהיה אפשר עוד להתלונן על המטאוורס של הפרות.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7