רב-סרן אופק אהרון ז"ל ורב-סרן איתמר אלחרר ז"ל
רב-סרן אופק אהרון ז"ל ורב-סרן איתמר אלחרר ז"ל באדיבות המשפחות

אסון בצה"ל: שני קצינים מיחידת אגוז של חטיבת הקומנדו נהרגו אמש (ד׳) במהלך פעילות אבטחה בסמוך למחנה צה"ל בבקעת הירדן. הקצינים נהרגו כתוצאה מטעות בזיהוי שהובילה לירי דו-צדדי.

שני הקצינים הם רב-סרן אופק אהרון ז״ל (28) מגן יבנה, ורב-סרן איתמר אלחרר ז״ל (26) מבני ראם. שניהם מפקדי פלגה ביחידת אגוז.

איתמר אלחרר הוא בנם של דבי ומוטי ואח לגיא, נועה, אוהד ומיכל. איתמר נישא רק לפני שנה לאור בחירת ליבו ושירת כקצין מוערך ביחידת אגוז.

ראש מועצת נחל שורק שי רייכנר ספד לו: "איתמר יזכר תמיד בליבנו כאדם ערכי, חייכן וצנוע שערכיו ואהבתו הגדולה לארץ ולאדם הם אלו שאפיינו את חייו ודרכו. משפחת אלחרר היקרה - אני וכל קהילת נחל שורק כואבים איתכם את האסון הנורא ומשתתפים בצערכם הבלתי נתפס. משמים תנוחמו".

תאונת הירי הקשה התרחשה סמוך לשעה 23:00 אמש. תחקיר ראשוני העלה כי שני הקצינים, מפקדי פלגות ב"אגוז", יצאו לפטרול מסביב למחנה, זיהו דמות חשודה, ביצעו לעברה נוהל מעצר חשוד שהסתיים עם ירי באוויר.

אחד הלוחמים ביחידה חשב שמדובר באירוע טרור ושיורים לכיוונו - ולכן פתח באש לעבר שני הקצינים.

דובר צה"ל תא"ל רן כוכב אמר הבוקר (חמישי) בכאן ב': "לילה קשה כואב ומצער. בסיומו של אימון של אחת היחידות המיוחדות, בשטחי האש של נבי מוסא במזרח מדבר יהודה, שני מפקדים מהכוח יצאו לסיור, ביצעו נוהל מעצר חשוד וירו באוויר. לוחם מהיחידה מזהה את הפעילות כפח"ע. כתוצאה מהירי נהרגו שני מפקדים".

הוא הוסיף, "שני המפקדים - מטובי בנינו, זו אבידה כואבת. אחת לכמה שנים קורה אירוע כזה בשוגג. כשמדובר בלוחמים וקצינים ביחידה מובחרת זה כואב שבעתיים. בעבר היו יותר אירועי ירי דו-צדדי. נדע להקטין את המספרים".

שר הביטחון, בני גנץ, התייחס לתאונת הירי הקשה ואמר: "‏צער עמוק הבוקר על מותם של שני קציני צה"ל מיחידת אגוז בבקעת הירדן. לצערי, אין דבר שיוכל להשיב את האובדן הגדול למשפחות, לחברים ולרעים לנשק. צה"ל נמצא כבר מהלילה בעיצומו של תחקיר מקיף ואנו נעשה הכל כדי שאסון כזה לא יחזור. יהי זכרם ברוך".

ראש הממשלה נפתלי בנט הגיב: "זהו בוקר עצוב מאוד. אני מבקש למסור תנחומים מעומק הלב למשפחותיהם של שני הקצינים אשר נהרגו הלילה בתאונה טראגית. שני המפקדים הקדישו את שנותיהם הטובות ביותר לביטחון ישראל ולהגנה על המולדת. עם ישראל כולו אבל על לכתם. צה"ל מתחקר את האירוע הקשה והלקחים הנדרשים יופקו. יהי זכרם ברוך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו