התור לבדיקות קורונה בסינמה סיטי בירושלים
התור לבדיקות קורונה בסינמה סיטי בירושלים צילום: Yonatan Sindel/Flash90

48,095 חולי קורונה חדשים אובחנו אתמול (רביעי) בישראל לאחר שבוצעו 401,747 בדיקות.

בבתי החולים מאושפזים 283 חולים שמצבם מוגדר קשה, מהם 65 מונשמים. מניין הנפטרים מקורונה בישראל עומד על 8,290 בני אדם.

מקדם ההדבקה ירד ל-1.91. שיעור הבדיקות החיוביות עמד על 11.97%.

שר הבריאות ניצן הורוביץ התייחס בריאיון לעקיבא נוביק וחיים לוינסון לטענות שבעקבות התפרצות האומיקרון ומספר המאומתים והמבודדים, ישנו למעשה סגר קטן, ואמר: "מה שקורה עכשיו זה לא מאית סגר. בסופו של דבר משרד האוצר יבדוק מי נפגע לפי הקריטריון שייקבע ואנשים יפוצו. לא נפקיר אף אחד לבד. בוודאי שהחיים לא כרגיל ויש שיבושים, אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים כמדינה להמשיך לחיות ולתפקד".

"אני לא מפיץ בהלה, לא דוגל בפאניקה ולא חושב שאנחנו במצב כזה. אנחנו מתמקדים בהגנה על האוכלוסייה הפגיעה". הוא תקף את נתניהו שפרסם סרטון על כך שבדיקות האנטיגן לא אמינות: "מחבל בצורה זדונית בכל מאמץ הבדיקות בשיא הגל".

מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופ' נחמן אש, צפוי להודיע בימים הקרובים למנהלי בתי החולים כי יש לצמצם ניתוחים והליכים רפואיים שלא מוגדרים דחופים. כך פורסם הבוקר (חמישי) לראשונה בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. מנהלי בתי החולים יונחו לבחון, בין השאר, את מצב האשפוזים, התחלואה הקשה, ואנשי הצוות שנמצאו מאומתים או ששוהים בבידוד ובהתאם לכך לצמצם את השירותים האמבולטוריים.

גורם בכיר במשרד הבריאות אמר לכאן חדשות כי "הבעיה הגדולה במערכת הבריאות היא זמינות כוח האדם הרפואי וכי היא חמורה עוד יותר מהעומס הנגרם כתוצאה מתחלואה קשה". אתמול דווח על 4,897 עובדי בריאות שנעדרו מעבודתם, מתוכם 690 רופאים ו-1,282 אחיות. אותו גורם הזהיר כי מערכת הבריאות עלולה להרים דגל אדום מוקדם, עקב כשירות הצוות לצד חולי הקורונה והשפעת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו