הראיון עם רס"ן אופק אהרון ז"ל נדב אבס, ynet

בבית העלמין בקרית מלאכי הובא בצהריים (חמישי) בחלקה הצבאית למנוחות רס"ן איתמר אלחרר ז"ל, מפקד ביחידת אגוז שנהרג באסון הירי בבקעת הירדן.

אחר הצהריים תתקיים בחלקה בצבאית בבית העלמין ביבנה הלוויית הקצין השני שנהרג בתקרית, רס"ן אופק אהרון ז"ל.

אימו של רס"ן אלחרר ספדה לו ואמרה, "לא האמנתי שזה יקרה, שתצא מהבית בדרכך האחרונה. תמיד הזהרתי אותך 'איתמר תשמור על החיילים שלך, תיזהר'. אמרתי לך שבוע שעבר בתרגיל הגדול, צחקתי עליך 'איתמר תשים גופיה שלא תהיה מ"פ מצונן' וצחקת. כל מקום שהלכת הותרת חותם כזה גדול, הותרת מורשת. ישיבה תיכונית, מושב ובצבא. חתונה צנועה בקורונה והלוויה בסדר גודל כזה. תראה כמה אנשים אוהבים אותך ומוקירים אותך".

מפקדו סא"ל אפרים פעילן הוסיף, "קשה לתאר את איתמר אחי, בעל צניעות, מרשים, שקט ועם עוצמה. איך אני יכול לתאר ולסכם בן אדם כל כך מרשים במעט מילים? מנהיג צנוע, חדור בערכים שחונך מהבית, תמיד מוביל ומפגין צניעות".

רעייתו של איתמר, אור, ספדה לו ואמרה, "איתמר שלי, אתה הכי טוב בהכל - הנכד הכי טוב, הבן הכי טוב, הדוד הכי טוב והכי טוב בשבילי. בחרנו במשותף בחיי צבא, בשבילי זאת לא הייתה החלטה קשה לקבל כי ראיתי יום-יום כמה אתה שלם ואוהב את השליחות שלך, את החיילים שלך. זה גרם לי להיות מאושרת בשבילך. אני מצטערת שלא הספקנו להגשים את החלומות שלנו, ואני לא מצטערת על הדרך המשותפת שלנו יחד. הייתי חוזרת על הכל יחד איתך. תודה שהיית בעלי".

אשר אילוז, חברו הטוב של איתמר, אמר כי הוא היה "אדם משכמו ומעלה, כיבד כל אדם. מפקד גדול, אהוב, כולם העריצו אותו. אבידה גדולה. אנחנו חברים טובים כבר שנים. היה לו שירות צבאי מפואר, למדתי ממנו הרבה. הוא חלם להגיע לגולני, אדם ערכי".

שלומי אלחרר, בן דודו של איתמר, סיפר כי הוא היה "אדם מאוד מיוחד, את הדברים הטובים תשמעו מהחיילים שלו, הוא דאג להם כל הזמן. החיילים שפגשתי גרמו לי להיות גאה שאני בן דודו. מאוד מוערך, שמעתי שבצבא כולם רצו אותו איתם". לפני שנה וחצי, לאחר הסגר הראשון, איתמר התחתן. "בחתונה שלו היו מגבלות וזאת הייתה החתונה הכי טובה שהייתי בה, כולם שמחו בשבילו", סיפר שלומי. "זה אובדן גדול לכולנו וכבר מתגעגעים, כולם שבורים. לאיתמר הייתה תחושת שליחות לצבא".

שי רייכנר, ראש המועצה, כתב כי "בלב כבד אנו פותחים את הבוקר בבשורת איוב". הוא ספד לאיתמר ותיאר אותו כ"אדם ערכי, חייכן וצנוע שערכיו ואהבתו הגדולה לארץ ולאדם הם אלו שאפיינו את חייו ודרכו". הוא מסר את תנחומיו למשפחת אלחרר: "אין מילים להביע את ההלם והכאב, אני וכל קהילת נחל שורק כואבים איתכם את האסון הנורא ומשתתפים בצערכם הבלתי נתפס".

"המשפחה בשעה מוקדמת של הלילה התבשרה שאיתמר כבר לא יחזור", סיפר ראש המועצה. "ליווינו את המשפחה משעת ההודעה. הקהילה והמועצה עוטפים את המשפחה ומחבקים אותה. מדובר במשפחה מחוברת ומוכרת, מאוד טובה, איתמר היה פעיל בנוער של המועצה, מטובי בנינו". איתמר גר בתקופה האחרונה בפתח תקווה עם אשתו - אחות של ראש אולפנת הדר גנים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו