אתיה דימנטמן
אתיה דימנטמן צילום: שלו שלום/TPS

יהודה שלי, ה' יקום דמו, אהב מאוד להכניס אורחים. יומיים לפני שהוא נרצח, במוצאי צום עשרה בטבת, הכנתי לו אוכל שהוא אוהב. פסטה עם בולונז. תוך כדי הוא מתקשר אליי 'בסדר שאני אביא אורח?', סבבה. אחרי דקה: 'בסדר שאני אביא עוד אחד?', לא ידעתי אם יהיה מספיק והתלבטתי והוא אמר: 'יהיה בסדר. יהיה בסדר'. והוא כל כך זרח ושמח שהוא מביא אותם.

היה לו חשוב שהאורחים שלנו תמיד ירגישו בבית, שיכינו חופשי קפה וטוסט... הוא תמיד אמר: 'כשמישהו פותח את המקרר סימן שהוא מרגיש בבית'. מי שמרגיש בבית- מסתובב חופשי בבית שלו. כל שכן בעל הבית.

מי שמרגיש בבית- הולך בגאווה ברחוב, מי שמרגיש בבית- מדליק חופשי את החשמל, מי שמרגיש בבית- לא מתחבא מאחורי בטונדה, מי שמרגיש בבית- מבין שכל הבית הזה הוא שלו, מי שמרגיש בבית- נעדר מהצבעות בקואליציה כשפוגעים בו, וזה הבית שלנו.

אלמנתו של יהודה דימנטמן הי"ד במחאה

ארץ ישראל שייכת לעם ישראל, ואם לא ברור לי שארץ ישראל שייכת לעם ישראל אז את חאן אל אחמר אני לא אפנה ואת חומש כן, ואם לא ברור לי שארץ ישראל שייכת לעם ישראל אז אני אפסיק את הנטיעות בנגב ואלך להחרים 8 קרשים בחומש. ואם לא ברור לי שארץ ישראל שייכת לעם ישראל- אז כשיש פיגוע, אני נסוג ובורח.

ואם לא ברור לי שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, אז אני אתן עזרה ראשונה קודם למחבל הרוצח ואחרי זה לחייל הפצוע. ראש הממשלה, נפתלי בנט- האם ברור לך שארץ ישראל שייכת לעם ישראל? שאנחנו בעלי הבית?! שנסיגה מחומש היא פרס לטרור?! שמחבלים שעושים לינץ' ומיידים אבנים מקומם בכלא ולא בביתם?!

תקשיב לעבאס, הוא רוצה ללמד אותך משהו חשוב, הוא איש עקרונות, כשנוטעים בנגב זה כואב לו, האם גם לך כואב כשפוגעים בארץ ישראל? עם ישראל בא לכאן היום כדי להגיד בגאווה - יהודה דימנטמן נרצח כדי ללמד אותנו משהו חשוב, ארץ ישראל שייכת לעם ישראל.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7