חברי הכנסת ומשפחת דימנטמן בחומש
חברי הכנסת ומשפחת דימנטמן בחומש צילום: דוברות

חברי הכנסת שלמה קרעי (הליכוד), אורית סטרוק (הציונות הדתית) ואוריאל בוסו (ש"ס) עלו לחומש הערב (ראשון) כדי לקיים סדר ט"ו בשבט לעילוי נשמת תלמיד ישיבת חומש יהודה דימנטמן הי"ד.

באירוע השתתפו גם הוריו של יהודה ואלמנתו אתיה.

ח"כ קרעי אמר לערוץ 7: "הגענו הערב לקיים סדר ליל ט"ו בשבט בישוב חומש כדי לחזק את בחורי הישיבה האמיצים והחלוצים. בעזרת ה' חומש תוקם מחדש במהרה בימינו''.

''‏ט"ו בשבט שמח מהישוב חומש'', איחל ח"כ בוסו. ''באנו לחזק את ההתיישבות ולומדי התורה גיבורי המקום, נמשיך לדרוש את הקמת חומש בזמן שהם דורשים חשמל בנגב''.

משפחתו של יהודה דימנטמן עלתה בצהריים לקברו בהר המנוחות בירושלים, במלאת שלושים ימים להירצחו בפיגוע ירי. בשבוע שעבר ליקטו חבריו של יהודה לישיבה אבנים מאדמת חומש - זאת לאור בקשת משפחתו כי המצבה תיבנה מאבנים אלו.

בישיבת חומש אומרים כי "יהודה הי"ד, שמסר נפשו על החיים בחומש ונרצח בסיום עוד יום גדוש בתורה במקום, היה קשור בכל נימי נפשו לחלקת הארץ הזו. אך טבעי שאבני חלקת הארץ הזו ירכיבו את המצבה של יהודה, וילוו אותו למנוחת עולמים, עד לתחיית המתים, במהרה בימינו אמן".

אלמנתו של יהודה דימנטמן הי"ד במחאה

אתיה דימנטמן, אלמנתו של יהודה הי"ד, נאמה בהפגנת הימין שנערכה ביום חמישי בירושלים: ''ראש הממשלה, נפתלי בנט- האם ברור לך שארץ ישראל שייכת לעם ישראל? שאנחנו בעלי הבית?! שנסיגה מחומש היא פרס לטרור?! שמחבלים שעושים לינץ' ומיידים אבנים מקומם בכלא ולא בביתם?!

"תקשיב לעבאס, הוא רוצה ללמד אותך משהו חשוב, הוא איש עקרונות, כשנוטעים בנגב זה כואב לו, האם גם לך כואב כשפוגעים בארץ ישראל? עם ישראל בא לכאן היום כדי להגיד בגאווה - יהודה דימנטמן נרצח כדי ללמד אותנו משהו חשוב, ארץ ישראל שייכת לעם ישראל", אמרה האלמנה.