הרמטכ"ל עם חיילי יחידת אגוז
הרמטכ"ל עם חיילי יחידת אגוז צילום: דובר צה"ל

בתום ‘עצור למידה׳ צה"לי שהתקיים בתחילת השבוע בעקבות מותם של שני קציני צה"ל, שבה יחידת אגוז להתאמן במתווה צפוני, כחלק מתכנית האימונים השנתית של היחידה.

הרמטכ"ל ביקר היום (שלישי) באימון של היחידה בגליל העליון וקיים שיח עם מפקדי ולוחמי היחידה על תקרית הירי המצערת ועל חובת ביצוע תחקור מקצועי ויסודי כתנאי להתקדמות. בביקור נכחו מפקד פיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס, מפקד חטיבת הקומנדו, אלוף-משנה מני ליברטי ומפקד יחידת אגוז, סא"ל א׳.

אחרי אסון הירי: יחידת אגוז חוזרת לאימון ולפעילות מבצעית דובר צה"ל

הרמטכ"ל אמר לחיילים: "בשבוע שעבר היחידה חוותה אירוע קשה מאוד בו איבדנו שני מפקדים מצוינים. לאבד חייל בתור מ"פ ולאבד חייל או קצין בתור רמטכ"ל או אלוף פיקוד - זה אותו הדבר, לבי היה כבד באותו לילה בדיוק כמו ליבכם. אנחנו צריכים לעשות הכל בכדי למנוע אירועים מסוג זה ולבצע תחקור נוקב".

"יחידת אגוז היא יחידה חזקה ומקצועית, המורכבת מאנשים איכותיים ובעלי ניסיון, אני מבין את התחושות הקשות ולצד זאת - עליכם לקחת את האירוע הקשה ולצאת ממנו חזקים יותר, כולכם יחד. אגוז הייתה יחידה מצוינת, ואני סומך עליכם שבעקבות האירוע הזה אתם תהיו מצוינים עוד יותר".

מפקד יחידת אגוז, סא"ל א' הוסיף, "היחידה, כמו האגוז - קשה וקשוח מבחוץ ורך עם לב זהב מבפנים. יחידה בעלת חוזק מנטאלי גבוה, אשר לוחמיה ומפקדיה מאופיינים בחוסן יוצא דופן ומוכשרים לאתגרי לחימה מורכבים. על אף הקושי באובדן מפקדים וחברים קרובים, אנחנו חוזרים השבוע לאימונים ופעילות מבצעית".

"היחידה כואבת את נפילתם של שניים ממפקדיה, הטובים שבטובים, רס"ן אופק אהרון ז"ל ורס"ן איתמר אלחרר ז"ל. צה"ל כולו ויחידת אגוז בפרט משתתפים בצער המשפחות השכולות, תומכים בהן וימשיכו ללוותן. יחידת אגוז תמשיך להוביל פעילויות מבצעיות מורכבות וחשאיות בגזרות השונות במטרה להבטיח את ביטחונם של תושבי ישראל בשגרה ובחירום", סיכם.