הפגנת ה'זום'
הפגנת ה'זום' צילום: דוברות

אלפי בני אדם השתתפו הערב (שלישי) בהפגנת ה-101 של מחנה הימין, אותה יזם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שחלה בקורונה וקרא לקיים הפגנת ענק ב'זום'.

זאת, לצד מאה הפגנות שהתקיימו בצמתים בכל רחבי הארץ ביוזמת הארגונים מחאת הקו האדום ומטה המאבק הלאומי.

הרב אליקים לבנון רב השומרון פתח את ההפגנה האינטרנטית ואמר, "בימים האלה אין מלך בישראל. הממשלה איבדה שליטה, חברי ממשלת ישראל, ההפגנה הזו נועדה לקרוא לכם. תתעשתו. אנחנו עם ממשלה כזה מרגישים קירחים מכל הצדדים והארץ בוכה. ארץ ישראל היא ארץ חיים, ותפקידנו לחזק את האחיזה בה. יהי רצון שהקב"ה יאיר עינינו ויעשת את הממשלה שתתחיל לבנות, ולתת אישורים בהחלטת ממשלה לחזרה לחומש".

הרב שמואל אליהו רבה של צפת הוסיף, "אני שמח מאוד שיש אנשים שאוהבים את עם ישראל, אוהבים את ארץ ישראל, אוהבים את המדינה ויצאו להפגין. זה כואב לנו וזה בדמנו. כשרות, גיור, כותל, התיישבות, נצא ונאמר בכל מקום, אנחנו רוצים ודורשים מדינה יהודית".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר, "אנחנו נמצאים בימים קשים מאוד. דבר אחד שיצא טוב זו ההבנה שאנחנו עם אחד. אותה ממשלה שאישרה חשמל לבדואים באותו יום, כנגד כל מוסר אנושי, לקחה את עגלת החשמל מחומש. הממשלה הזו נכשלת בכל המבחנים גם בשומרון וגם בנגב, ונלחמת בעם שלה במקום באויבים שלה".

"הפנים הבולטות של הממשלה הם יאיר גולן ועומר בר לב ודברי השיטנה שלהם. הם הצהירו שהם הקימו ממשלת ריפוי, והפכו לממשלת פינוי. ממשלת האיחוי הפכה לממשלת השנאה בחסות יאיר גולן. שנאה לכל מה ששונה ואחר, ואנחנו נמצאים כאן ביחד ואנחנו אומרים לממשלה, תתחלפי. אלפי היהודים שנמצאים בגשרים ובצמתים הראו שעם הזה ראוי למשהו אחרי ויביא משהו אחר. לעולם לא נתייאש ואנחנו ננצח בעז"ה", הוסיף.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ הצהיר: "האמת בצד שלנו, ההיסטוריה בצד שלנו. אסור לנו לגמגם. ונחזור להנהיג את מדינת ישראל".

"אני מסתובב ברחובות. נמצא כאן עכשיו בנתניה, יש הרבה כאב אבל אנשים הולכים בראש זקוף, והחלק הבריא של מדינת ישראל יחזור להנהיג את מדינת ישראל. זה המקום להודות גם ליוסי דגן שמוביל את המאבק הזה בכל הכוח", הוסיף.

ח"כ מיקי זוהר אמר, "לא נשלים עם ממשלה שמנוהלת ע"י התנועה האיסלמית. ממשלת בנט מדרדרת את המדינה למצב של אובדן ערכים מוחלט ובתחום הקורונה אנחנו כבר זקוקים להנשמה. חייבים להפיל את הממשלה הרעה הזו".

בני ביטון ראש עיריית דימונה ויו"ר פורום ערי הפיתוח אמר בהפגנה: ""עם ישראל עובר תקופה לא פשוטה תקופה קשה מאוד במיוחד בנגב וגם ביהודה ושומרון בחומש. זה העשור הטוב ביותר שהיה בנגב, אבל כל זה מתגמד ליד בעית המשילות והבטחון האישי. אנחנו לא יכולים לצאת מהבית. זה מזכיר לי את התקופה של השיירות ב 1948, לא יסכסכו בין הדרום לבין יהודה ושומרון. אנחנו הולכים יחד. אני רוצה להודות ליוסי דגן שמוביל את הקו הזה, והצליח להרים את ההפגנה הזו בכלום זמן וגם ההפגנה בירושלים. אנחנו הולכים יחד".

יואל שילה ממחאת הקו האדום סיכם, "אנחנו יצאנו כולנו בקריאה של רוב עם ישראל, הממשלה הזו לא לגיטימית, לא מייצגת, ולכן בטוח הכוח שלנו הכוח של רוב עם ישראל יישמע. אין עסקה על הנגב, אין עסקה על חומש ואין עסקה על ההתיישבות הצעירה, מגיע לעם ישראל ממשלה שמייצגת אותו".