ישראל פריי
ישראל פריי צילום: ערוץ הכנסת

ישיבת חומש הגישה בתוך שבוע תביעת דיבה שנייה נגד העיתונאי החרדי ישראל פריי, לאחר שהתראיין על התביעה הראשונה והמשיך להכפיש את חומש.

בראיון לבן כספית ואריה אלדד טען פריי כי "אנשים מאזור חומש לפני חצי שנה בלבד תפסו נער פלסטיני בן 14 תושב הכפר הסמוך, קשרו אותו לעץ, כפתו אותו והתעללו בו למשך חצי שעה. אני מספר את המציאות".

בנוסף טען פריי כי "סביב חומש יש אלימות קשה שמופנית כלפי הפלסטינים. יש אלימות רבה, כולל האלימות שמצוינת בתוך כתב התביעה, של התעללות בתושבי המקום של ניפוץ מצבות".

בכתב התביעה שהוגש על עורך הדין מנשה יאדו נכתב: "אין לו רשות להשחיר פנים בהשמצות כל כך כעורות, משחיתי מצבות ומתעללים בחסרי ישע. הכפשות אלו באות כחלק ממטח השמות והכפשות שסופגים בני הישיבה בתקשורת, עד כינויים ביבי סגן השר יאיר גולן כ'תתי-אדם'".

כפי שפורסם, רק לפני יומיים הוגשה תביעת דיבה נגד פריי. התביעה הוגשה לאחר שצייץ פריי בחשבון הטוויטר שלו תמונה של מצבה ערבית שבורה וטען כי "מתנחלים מהמאחז העברייני חומש תקפו בתים והשחיתו מצבות".

בכתב התביעה נטען: "הייחוס של התמונה של המצבה השבורה להרס בזדון על ידי מתיישבי חומש מהווה השמצה שקרית ופוגענית קשה, שתכליתה היתה לפגוע בתדמית של מתיישבי חומש, להזות אותם ולהשניא אותם על הציבור".

ישראל פריי מסר בתגובה: "חפשו לכם חיים, מתנחלים לא יקרים. בעזרת השם גם התביעה הזאת וגם המאחז העברייני חומש יגולגלו מכל המדרגות".