דיכאון, אילוסטרציה
דיכאון, אילוסטרציה צילום: iStock

במשרד הבריאות נערכים לבטל את הבידוד לילדים עד סוף החודש. במקביל, מאות רופאים שלחו מכתב למשרד הבריאות ובו דרשו לבצע את המהלך לאלתר.

ד"ר מורן שפלר-גל, ממלאת מקום מנהלת המרכז לרפואה דחופה לילדים בבית החולים קפלן, הייתה בין החותמות על המכתב, ושוחחה על כך עם גדעון אוקו ב־103fm.

"לא הייתה התלבטות", סיפרה ד"ר שפלר-גל על חתימתה, והוסיפה: "לו רק בגלל שאנו דנים בנושא בינינו לבין עצמנו כל כך הרבה זמן. אנחנו רואים את המחיר הכבד של הבידודים, של הישיבה בבית והיעדר השגרה אצל הילדים. לכן זה היה ממש כמו גל שסחף את כולנו כביטוי למצוקה מאוד גדולה שאנחנו חווים ביום יום בקהילה ובבתי החולים".

שפלר-גל ציינה כהוכחה לדבריה את הסקר שפרסם משרד החינוך, לפיו, "60% מהילדים עד גיל 12 סובלים מדיכאון, הפרעות שינה ושינוי בתיאבון", והדגישה את המחיר הבלתי סביר, לטענתה, שאותם ילדים נאלצים לשלם, על מחלה שלדבריה, יותר קלה באופן משמעותי מזני האומיקרון הקודמים. "זו מחלה של דרכי הנשימה העליונות. תתבטא יותר בנזלת, צרידות, אולי קצת כאבי גרון, אצל רוב הילדים - כלום", אמרה.

לדבריה, "המשימה שלי כרופאה של הגוף והנפש - כי הילד הוא מכלול של שני אלה - זה לוודא שלא נגרם נזק, ואנחנו, ביודעין, מתוך פחד ולא מתוך עובדות גורמים לנזק וזו הנקודה שאנחנו חייבים לשנות".