נתניהו בבית המשפט
נתניהו בבית המשפט צילום: פלאש 90

התבטאות פומבית ראשונה של בכיר בפרקליטות בנוגע להסדר טיעון אפשרי בין יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שלמה למברגר, אמר הערב בכנס של לשכת עורכי הדין במחוז הדרום כי "אין ספק שעל עבירות מהסוג שבהן אמור נתניהו להודות – יש קלון".

"לא יעלה על הדעת שכתב אישום כזה, או כפי שיישאר ממנו אחרי כל הקיצוצים. יישאר בלי קלון. כל מי שמבין בקלון וכל מי שאי פעם עסק בפסיקה עם קלון, מבין שלא יעלה על הדעת שבמעשים כאלה לא יהיה קלון. לא אמרתי שמגיע לו קלון, אמרתי שאם הוא יורשע או בכל כתב האישום או בכתב אישום מקוצץ – לא יעלה על הדעת שלא יהיה קלון", הוסיף למברגר.

בחדשות 12 דווח כי בימים האחרונים נראה יותר ויותר כי הסיכויים להגיע להסדר טיעון הולכים ופוחתים. גורם בסביבת היועץ מנדלבליט יצא באופן נחרץ נגד הסדר הטיעון, ואמר "לא קורה כלום ולא יקרה כלום".

במקביל לדברים האלו, נתניהו ממשיך להיפגש בקדחתנות עם סנגוריו ויועציו, וטרם סיפק התייחסות משמעותית לפרסומים בעניין עסקת הטיעון.

החשש העיקרי של נתניהו מהסכמה להסדר טיעון היא האפשרות שבית המשפט לא יקבל אותו ויגזור עליו עונש מאסר בפועל – זאת לאחר שיודה בעבירות של מרמה והפרת אמונים.