רז נזרי
רז נזריצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

המשנה ליועמ"ש לשעבר רז נזרי סבור כי "משפט נתניהו חייב להסתיים בהסדר טיעון כדי לשים סוף לטרללת, כלשונו.

נזרי התייחס בראיון לחדשות 12 לעתירה שהוגשה נגד כהונת נתניהו בתפקיד ראש הממשלה: "לא חושב שנכון שבית המשפט יקבע מי יהיה ראש הממשלה, מסוכן לדמוקרטיה".

הוא מתח ביקורת על הימין והשמאל ביחס לבית משפט: "אסור לימין לחשוב שמהנדסים את המשפט דרך הפוליטיקה, יש להם כל מיני הצעות חוק שנועדו להנדס או לעצור את מערכת המשפט, ואסור שזה יקרה. מצד שני, גם בשמאל צריכים להבין שאי אפשר להנדס את הפוליטיקה באמצעות המשפט. אסור להם לחשוב שבעזרת כלים משפטיים הם יהנדסו מערכות פוליטיות. זה דבר שהוא בעיניי לא נכון".

על הצעת החוק לצמצום עילת הסבירות אמר נזרי: "גישתי המשפטית היא שמרנית, אבל אני לא מסכים עם הצעת החוק. אני חושב שצריך לעשות הרבה תיקונים ושינויים במערכת, אבל הח"כים בקואליציה שהציעו את זה הלכו על פתרונות קצה".

עוד הוסיף נזרי: "אני חושב שנכון לצמצם את עילת הסבירות, שהיא מושג סובייקטיבי. גם שופטים שיושבים באותו הרכב לא חושבים אותו הדבר בנוגע לסבירות. הצורה שבה זה נעשה עכשיו היא גורפת מדי וקיצונית מדי".

"אני לא חושב שהממשלה צריכה לפטר את היועמ"שית, אלא שעליה לנסות לדעת לעבוד בהרמוניה עימה. זה לא פשוט בתקופה כזו בוודאי, אבל זה לא אומר שצריך לפטר אותה או לאיים עליה. השיח שמגיע נגד המשפטנים של הכפשות והאשמות כלפיהם הוא שיח מסוכן".