בבית המדרש של מכון 'ארץ חמדה' בירושלים נערך אמש (מוצ"ש) ערב זיכרון לרב אליעזר ולדמן זצ"ל, מייסד וראש הישיבה "ניר – קרית ארבע חברון", במלאת שלושים לעלייתו לגנזי מרומים.

הרב עזריאל אריאל, חתנו של הרב, שיתף את הציבור בחוויות מיוחדות ורגעי התעלות בחיים המשפחתיים. אחד הסיפורים המרגשים היה על הרב והרבנית שניגנו יחד בימי הקורונה בחלילית דואט, כחלק מהתמודדות עם הסגר והריחוק המשפחתי שנכפה עליהם.

שיעור בנושא "הברית והזכות, הסגולה והבחירה – האור של חברון מאיר בירושלים ניתן מפי בוגר מחזור א' של ישיבת ניר, הרב יוסף כרמל – ראש כולל "ארץ חמדה" ואב"ד" ארץ חמדה –גזית", שגם שימש כר"מ בישיבה קרוב לעשור. במהלך השיעור התבררו נושאי יסוד בדרכו הרוחנית של הרב ולדמן זצ"ל ובתורתו של בעל תורת האורות – הראי"ה קוק זצ"ל.

סיפורים מעוררי השראה נוספים הועלו מפי תלמידיו הוותיקים של הרב וביניהם: הרב דני מילר, בוגר מחזור א', מראשי הישיבה באילת ור"מ ב"שבי חברון" שסיפר על דרכו המיוחדת והשפעתו של הרב ולדמן זצ"ל על התפתחותו התורנית, ד"ר נעם ארנון שסיפר על הצדדים המעשיים והמנהיגות של הרב ולדמן זצ"ל בנושא ישוב הארץ, הקמת הישוב היהודי בחברון, יישובי דרום הר חברון וההתיישבות בשומרון, מימיה הראשונים.

הרב רפי קופורשטוק, ראש האולפנה בקרית ארבע ובפסגת זאב (לשעבר) סיפר על יחסו המיוחד של הרב לחיזוק מוסדות החינוך בקרית ארבע. מכתבים מרגשים של בוגרים נוספים הוקראו וביניהם מרדכי והרב ארי, האחים למשפחת שבט, ששמו דגש על יחסו המיוחד לתנועת בני עקיבא העולמית ולקירוב הנוער בחו"ל.

ר' צבי זלבסקי, מתלמידיו הקרובים של הרב זצ"ל, ליווה את ערב העיון בזמר ובניגון.