משליך קפה
משליך קפה צילום: חוננו

פעיל שמאל קיצוני שפך קפה רותח על טל יושובייב, תושב שכונת שמעון הצדיק בירושלים, במהלך התפרעויות שהיו בשטח ביום שישי האחרון.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את יושובייב שלח מכתב למשטרה בבקשה לעצור את החשוד ולהעמידו לדין.

התקיפה אירעה ביום שישי האחרון, ממש לפני כניסת השבת. באותו היום התפרעו עשרות אנרכיסטים יחד עם ערבים בשטח סמוך לביתו של יושובייב, וחוללו נזק רב לגדר שהוקמה סביב חלקה בבעלות יהודית פרטית.

לאחר ההתפרעות יצא יושובייב לעבר החלקה המדוברת, "או אז רץ לעברו החשוד ושפך על מרשי קפה רותח מכוס שאחז בידו. בגדיו של מרדי הוכתמו מהקפה, חום המשקה צרב בגופו של מרשי", תיאר עו"ד בלייכר.

לדבריו "בנס המשקה הרותח לא פגע בפניו החשופים של מרשי, מה שיכול לגרום בקלות נזק רפואי של ממש". האירוע כולו תועד במצלמות האבטחה, יושובייב פנה בשטח לשוטרים והתלונן, והם עיכבו את החשוד.

עו"ד חיים בלייכר הדגיש את חומרת התקיפה: "תקיפה של אדם באמצעות משקה חם/רותח מהווה תקיפה חמורה, בדגש על כך שמדובר בתקיפה על רקע מאבק פוליטי לאומי. אבקש לעצור את החשוד את תום ההליכים ולעשות ככל שניתן כדי להגיש נגדו כתב אישום חמור בהקדם – ולהעמידו לדין בגין מעשיו החמורים".

נזכיר כי נגד משפחת יושובייב נעשו לא פחות מ-16 אירועי טרור שונים, מאז ימי מבצע 'שומר החומות'. האירועים כוללים 8 הצתות רכב, 2 זריקות בקבוקי תבערה, ירי כוורת זיקוקים לחצר המשפחה, זריקת בקבוקי צבע על רכב המשפחה פעמים רבות ועוד.