השקעה
השקעהשאטרסטוק

כולנו מכירים את זה. אנחנו יושבים עם חברים בשבת, מדברים על הא ודא, אוכלים מהצ'ולנט ופתאום יאיר אומר 'תשמע, הגיעה אלי עסקה מעולה, אתה חייב להיכנס איתי'. אתה מכיר את יאיר, היית איתו בצבא, אתה סומך עליו בעיניים עצומות בסיורים בשטח, אבל כשמדובר בעסקת נדל"ן אתה, איך לומר, לא מאוד בטוח. מצד שני, יש סיכוי שזו עסקת חייך. העסקה נסגרת בעוד כמה ימים. אתה חייב לקבל החלטה. מה עושים?

אז קודם כל, דביר דמרי - מחבר הספר החדש 'יותר נדל"ן משכל' ידבר בדיוק על זה אני בוובינר מיוחד שיתקיים ביום שני ה-7.2, ו' אדר א', בשיתוף קרתא השקעות. בוובינר ייחשפו כמה שיטות יעילות ומדוייקות לבדיקה מהירה של עסקת נדל"ן – שיטות שאנשי עסקים מנוסים משתמשים בהן כשבאים להשקיע. מספר המקומות מוגבל, וכדאי פשוט להירשם.

להרשמה ללא עלות לוובינר לחצו כאן >>>

נחזור ליאיר. הגיעה עסקה מעולה, הוא אומר. אתה שואל איפה, הוא אומר שם של עיר בשפלה. לא העיר שאתה גר בה. עיר אחרת. אתה לא מכיר אותה מאוד מאוד טוב. במוצאי שבת הוא שולח לך טבלת אקסל עם כל המספרים. אתה עובר על זה, הכל נראה נכון, אבל זה לא עוזר לך לקבל החלטה.

קודם כל, תנקה רגע את יאיר ואת הלחץ שלו מהראש. עסקאות טובות לא קשורות לאנשים שהיו אתכם בצבא או לגיס ה'מבין' שלך. עסקאות טובות הן טובות גם כשהן מגיעות ממישהו שאתה לא מכיר, בעיר אחרת ובלי לחץ של זמן. גם זה יעלה בוובינר.

שנית, תשאל אותו איפה זה בדיוק. קח איזה בוקר או אחר צהריים, וקפוץ לשטח.

רגע, למה בעצם?

תחשבו על זה רגע. נניח שהעסקה לא הייתה בעיר בשפלה. נניח שהעסקה הייתה בבניין שלכם. איפה שאתם גרים.

ברור שהייתם יודעים הכל, נכון? הייתם בודקים מיד באיזה קומה, כי אם זה בקומה רביעית, אולי לא כדאי, יש שם רטיבות, והבן של השמעלצים לומד תופים, ועץ התאנה הישן מרים את הבלטות ופוגע בביוב, ושם יש רטיבות ושם הבידוד גרוע בגלל איזה שיפוץ בן חמש עשרה שנה, ובאופן כללי אתם מחבבים את הבניין וגם את הבן של השמעלצים אבל לא כל דירה בבניין הזה הייתם קונים. נכון? יש דירות שכן ויש דירות שלא.

אתם גם ממש יכולים להצביע על הדירות, איזה דירות כן ואיזה דירות לא. מה שווה את הכסף ומה רק נראה כאילו הוא שווה את הכסף, אבל בפועל זו לא דירה לקנות.

עכשיו נלך צעד אחד אחורה. מה לגבי הבית שלידכם? אתם יודעים בערך, נכון? לא ברמת הדירה, אבל בהחלט ברמה הבסיסית. אם ישאלו אתכם, תוכלו בערך לנקוב במחירים הממוצעים של שכר הדירה בסביבה. תדעו איזה רחובות 'שווים' יותר ואיזה פחות, לאן אנשים פה הולכים כדי לעשות קניות לשבת ואיך מוסדות החינוך בסביבה. אם אתם גרים בסביבה כמה שנים, אתם מכירים את האזור.

אין מה לעשות, יש דברים שאי אפשר לדעת מהטבלאות.

שיטה יעילה ובדוקה, לפני כל עסקת נדל"ן? לכו לשטח. קנו איזו עוגה. תדפקו על דלתות, שבו לקפה עם איזה שכן (אם הוא מסכים). תשאלו הכל. תעשו סיבוב מסביב לבניין, תטפסו על הגג אם אפשר (אבל בזהירות), תנסו להבין איפה יהיה התמ"א או הפינוי בינוי, איך זה יראה, איפה יעשו קניות ואיפה מוסדות הלימוד. נסו לראות את העיסקה בעין של דייר עתידי. זה נכון לרכישת דירה, ונכון לסוגים נוספים של השקעות ונדל"ן מניב. נדל"ן זה שטח, ובשביל להשקיע בשטח צריך לרדת לשטח. אי אפשר אחרת.

רוצים עוד טיפים מעולים? נדבר על הכל, ועל הספר החדש של איש הנדל"ן דביר דמרי, בוובינר מיוחד בשיתוף קרתא השקעות בעוד כשבועיים. לא יהיו עוד כאלה, חבל לפספס!

כאן נרשמים >>>