כיתה
כיתה צילום: איסטוק

עמותת מדעת מתריעה היום (רביעי) כי לאור המידע המצביע על הסיכון לילדים גם מאומיקרון בתוספת הנתונים שהוצגו אתמול ע"י משרד הבריאות על 20 ילדים מאושפזים במצב קשה, יש לשקול מחדש את מתווה ביטול הבידודים שיגרום בוודאות לעליית התחלואה בדיוק בשיאו של גל האומיקרון.

מומחי עמותת מדעת קוראים להמתין ולבצע הערכה מחדש בעוד כשבוע על מנת לראות האם הגענו לשלב הדעיכה של הגל ולהעריך מחדש את הסיכונים לנוכח מידע נוסף שיתקבל. עד אז, יש לפעול לצמצום מגעים במסגרות החינוך כדי להפחית חשיפות מיותרות ולצאת בקריאה להורים לחסן את ילדיהם על מנת לספק להם את ההגנה המירבית האפשרית.

אדווה לוטן, יו"ר עמותת "מדעת" אמרה: "התחלואה בגל האומיקרון ממשיכה לשבור שיאים וממשיכים להתקבל דיווחים על כך שגם בווריאנט האומיקרון, הקורונה מעמידה ילדים בסיכון לסיבוכים משמעותיים בטווח הקרוב. נכון להיום מאושפזים במצב קשה 20 ילדים, כאשר בתחילת השבוע היו כמעט חצי מזה. בנוסף אין לדעת, ואין סיבה טובה להניח, שהאומיקרון אינו מהווה סיכון לסיבוכים נוספים גם בטווח הארוך".

לדבריה, "ההחלטה על ביטול הבידודים התבססה על ההנחה שהאומיקרון אינו מהווה סיכון. כעת כאשר מתקבל מידע שמראה את ההיפך, חשוב לעצור ולשקול שוב את ההחלטה. הפעלת מתווה ביטול הבידודים במערכת החינוך בנקודת הזמן הנוכחית מעמידה בסיכון גבוה את הילדים, את בני משפחותיהם וכמובן את צוותי ההוראה. זוהי מדיניות מסוכנת ולא אחראית, המהמרת בחייהם ובריאותם הנוכחית והעתידית של ילדינו".