שלג בהר גריזים
שלג בהר גריזים צילום: באדיבות הגן הלאומי הר גריזים

שלג ירד במהלך הלילה (חמישי) על פסגות השומרון. הר גריזים והר ברכה נצבעו לבן וכך גם הר עיבל ופסגות הישוב יצהר.

השלג נערם לגובה של כ-10 ס"מ, והצפי הוא שבשל תנאי מזג האוויר חלקים ממנו ימסו במהלך היום.

במהלך הלילה פעלו צוותים של המועצה האזורית שומרון ונתיבי ישראל, ופתחו את כבישי הגישה לישובים. עם זאת יש לנסוע בזהירות בשל סכנת החלקה.

ראש המועצה יוסי דגן הנחה בלילה לאחר הערכת המצב לפתוח את מוסדות החינוך כסדרם. דגן הזמין את הציבור להגיע לבקר בשומרון בזהירות הנדרשת: "הציבור מוזמן להגיע להנות מהנופים בהר ברכה ובישוב יצהר. זכינו השנה לשלג קל, כך שהצירים פתוחים, עם זאת הכבישים חלקים ויש לנסוע בזהירות. אפשר להגיע לראות שלג ולהנות אם כי הצטברות השלג מתאימה יותר לצפיה בנוף ופחות למשחקי שלג. ביקב הר ברכה מחכה למטיילים שתיה חמה והם מוזמנים גם כמובן להנות מיין טוב מול הפסגות המושלגות השומרון פתוח לכולם".

עוד הוסיף דגן ואמר: "לאורך הלילה עמלו צוותים של המועצה האזורית שומרון יחד עם צוותים של נתיבי ישראל כדי לפתוח את הכבישים. פעלנו מול חברת חשמל בשיתוף פעולה מלא במהלך היום והלילה כדי למנוע הצטברות ניתוקי חשמל".

שלג בבנימין
שלג בבנימין צילום: מועצה אזורית בנימין

אלפי ישראלים מגיעים מאז שעות הבוקר (חמישי) ליישובים הגבוהים בבנימין לאחר שבלילה ירד שם השלג ונערם לכמה עשרות ס"מ.

הישראלים הגיעו מירושלים, מהמרכז ומהשרון עם משפחות וילדים כדי להנות ממה שמכנים בתיירות בנימין "החרמון של גוש דן".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר כי "ההיערכות שלנו מתרכזת גם בנושא התיירות. ידענו שהסופה תביא לפה אלפים ואנחנו שמחים בכל מי שבא ונהנה מהפתיתים הלבנים של הרי המרכז".

עדי מרמת השרון הגיעה עם משפחתה ליישוב פסגות: "הבטחנו לילדים לנסוע לשלג. חיפשנו מקום קרוב, והפרסומים הביאו אותנו לפסגות. מדהים כמה לבן כאן כמו באירופה ועוד יותר מדהים שזה קרוב לבית. כל דקת נסיעה היתה שווה. זו ממש פעם ראשונה שלי בבנימין וזה מרגש ומרהיב כאחד".

מנהל אגף התיירות במועצה משה רונצקי: "אלו ימי חג עבורנו. אנחנו מזמינים את עם ישראל לחרמון בלי תשלום. העמדנו 100 מזחלות ביישובים פסגות ועפרה משום ששם היתה היערמות שהתאימה לגלישה. הטלפונים עדיין ממשיכים לצלצל ואנחנו צופים שגם מחר יגיעו לכאן מטיילים רבים. אני אומר לאנשים לשים בוויז עפרה, שילה או פסגות ואחרי שעה הם שולחים כבר תמונות משם".

ביישובי בנימין בהם ירד ונערם השלג לא התקיימו היום לימודים, מה שיאפשר לילדים להתעסק בדברים החשובים באמת; לבנות בובות שלג, לגלוש ולהנות מהנופים המרהיבים.

שלג בבנימין
שלג בבנימין צילום: מועצה אזורית בנימין