שר הבריאות ניצן הורוביץ
שר הבריאות ניצן הורוביץ צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

אחת המטרות העיקריות שלי בניהול המגיפה היא שמירה על מערכת החינוך. התלמידים צריכים שגרת לימודים. זה קיריטי בעיני. סגירת החינוך בממשלת נתניהו היתה הרסנית ואנחנו עדיין משקמים את הנזקים האדירים של ההחלטה הנוראית ההיא.

יצאנו הבוקר לדרך עם מתווה הבדיקות, פעמיים בשבוע חובה, לכל תלמידי ישראל, מה שמאפשר לנו לשחרר את התלמידים מהבידודים. מי שלא יבדק על פי הנהלים, לא יוכל להנות מביטול הבידוד. בניהול מגיפה אף החלטה היא לא פשוטה, אבל אין לי ספק שזו ההחלטה הנכונה ששומרת גם על הבריאות וגם על החינוך והשגרה של מליוני תלמידי ישראל.

המתווה החדש גובש על ידי בכירי גורמי המקצוע במשרדי הבריאות והחינוך ומגובה בעמדתם של טובי המומחים. זה מתווה שקול ומאוזן, שימנע סגירה בפועל של חלק נרחב מהחינוך בכל הארץ.

כמו בכל החלטה מהסוג הזה, יש בדיונים מגוון דעות. אם מישהו מאנשי המקצוע במשרדי לא היה מביע את דעתו, הוא לא היה איש מקצוע. מטבע הדברים, לא כל העמדות מתקבלות, וזה בסדר גמור.

לצערי, גם הפעם מופצים שקרים ותדרוכים נבזיים נגד ד"ר שרון אלרעי-פרייס. שרון לא פנתה ולא לחצה על אף אחד. כמו כותרות אחרות בעבר, גם הפעם, במילים עדינות - מדובר בדיווחים שלא מדייקים בעובדות. שרון מביעה את דעתה בפני ובפני שאר מקבלי ההחלטות בצורה ברורה ומקצועית. זו חובתה וזו הסיבה שהיא זוכה להערכה גבוהה.

יש מי שרואה בהפצת השקרים נגדה ובהתקפות כלפיה מנוף פוליטי - מטרה קלה כדי לזכות בכותרות פופוליסטיות. אלא שזה פוגע באינטרס המשותף של כולנו, והוא המאבק בקורונה וחיזוק מערכת הבריאות.

אז שיהיה ברור - במשמרת שלי פרופ' אש, ד"ר אלרעי פרייס, פרופ' זרקא וכל אנשי משרד הבריאות יקבלו גיבוי מלא, ימשיכו להביע כל אחד את עמדתו, וימלאו את חובתם הציבורית. וכמו שעברנו בהצלחה את גל הדלתא נעבור גם את האומיקרון.

המשך לימודים פוריים ומוצלחים לכל תלמידי ישראל וסופ"ש נעים וחמים.