שגיא מוקי
שגיא מוקי צילום: רועי אלימה, פלאש 90

המשחקים האולימפיים בטוקיו היו המוצלחים ביותר בתולדות ישראל, ואחת המדליות הגיעו מנבחרת הג'ודו, כשבתום יום קרבות ארוך עלו 11 ספורטאי הנבחרת לקבל את מדליית הארד.

אולם העיתון 'ישראל היום' מדווח כי חצי שנה בלבד לאחר ההישג הגדול, אלוף העולם לשעבר שגיא מוקי, המתחרה בקטגוריית משקל עד 81 ק"ג, נאלץ להחזיר למארגנים את המדליה, לאחר שגילה לאחרונה כי הצבע שלה מתחיל להתקלף, כל זה בלי שנגע בה כמעט בכלל.

מוקי סיפר: "כנראה קיבלתי מדליה מקולקלת, כל הצבע שעל המדליה ירד. לא שפכתי עליה מים ולא עשיתי בה שום דבר שלא צריך לעשות, פשוט הצבע ירד עם הזמן. היא גם שכבה בתוך הקופסה, שמורה כמו שצריך, וכמעט לא הוצאתי אותה. ראיתי פרסומים שאני לא הראשון שזה קורה לו והחלטתי לבדוק את העניין. פניתי לוועד האולימפי הישראלי, והם דיברו עם היפנים, שביקשו להחזיר את המדליה. הם אמרו שיתקנו אותה ויצבעו אותה כנראה מחדש".

לשאלה האם יש חשש שהמדליה לא תחזור ענה מוקי, "הפקדתי בידיהם את אחד האוצרות הכי חשובים שלי. אני מקווה מאוד שהם לא יאכזבו אותי וידאגו לשמור על המדליה, למרות שהם רשמו באי־מייל שאין להם שום אחריות על מה שיקרה, אולי כדי להסיר מעצמם את האחריות, כך שאני נתון בידיהם".