אליעד שרגא
אליעד שרגאצילום: חיים טוויטו

עו"ד ד"ר אליעד שרגא, יו"ר התנועה לאיכות השלטון, בירך על ההחלטה המסתמנת להקים ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק את הריגול שביצעה המשטרה אחרי מפגינים, פוליטיקאים, אנשי עסקים ובכירים במשרדי הממשלה.

בכנס ירושלים של בשבע וערוץ 7 אמר שרגא: "אני שמח שהחליטו להקים ועדת חקירה, תוכנות מעקב הם רעה חולה וזה משהו שצריך להטריף דעתו של כל אדם, ואני שמח מאוד על ועדת החקירה שתקום. ואני מקווה שהיא תחקור גם את הפרקליטות ואת מי שנתן את ההוראה לבצע.

"לגבי נתניהו, גם לו יש זכויות אדם וזכויות נאשם, ואם נעשה שימוש לא חוקי אין לי ספק שאותה ראיה צריכה להיפסל".

האם משפט נתניהו ייעצר בעקבות הגילויים החדשים? אליעד שרגא מעריך שלא: "צריך להבין שהאירוע במשפט נתניהו הוא אירוע טקטי ולא אסטרטגי, גם אם ימצאו שחדרו לפלאפונים ועשו בהם שימוש יפסלו את אותן הראיות ולא את כל החקירה. אם חלילה נפל פגם בעבודת הפרקליטות היא זו שצריכה להיות פסולה.

"נניח שיש ליקויים בכל התיקים, נשאלת השאלה, מדוע נתניהו "רץ" לאהרון ברק ומבקש ממנו שישוחח עם מנדלבליט בכדי שייסדר עסקת טיעון שבה נתניהו יהיה מוכן להודות ב-2 עבירות חמורות של מרמה והפרת אמונים בתיק 1000 מהרף הגבוה ביותר, הוא מוכן גם להודות בתיק 4000 ולחתום על עבירה ברף הגבוה של מרמה והפרת אמונים בסך 2 מיליארד שקלים ואני שואל אתכם ואת עצמי אם לא היה כלום, והכל נעשה במלאכת ידיה של הפרקליטות מדוע נתניהו מוכן ללכת לכזה מהלך?".