שלמה נאמן
שלמה נאמן צילום: חיים טוויטו

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן התארח בכנס ירושלים של ערוץ 7 ובשבע, וטען כי ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הביטחון בני גנץ מחרימים בפועל את ראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון.

בראיון לירון אברהם סיפר נאמן: "ראש הממשלה ושר הביטחון שהוא בעצם משמש ראש הממשלה ביהודה ושומרון מתוקף תפקידו לא פגש את ראשי ההתיישבות מאז שהושבעה הממשלה הזו. לא היה כדבר הזה. אין לנו כתובת.

"אנחנו נמצאים עם ממשלה שהיא הרבה פחות מתפקדת כגוף מלוכד עם אג'נדה. כל שר מקדם את האג'נדה שלו, ויש משרדים מסוימים שעוזרים לנו יותר מאשר בממשלה הקודמת, כמו משרד הפנים, השיכון, תקשורת, דתות ועוד".

לדברי נאמן, חוק החשמל הוא "לא פחות מפשע. שר הביטחון בני גנץ ראה את העוולה והבטיח לטפל. עושה רושם שזה מתקדם לכיוון חיובי".

ראש מועצת גוש עציון הזהיר מהשתלטות הפלסטינים על שטחי C: "הערבים מנהלים מלחמה נגדנו. זה מהלך מתוזמן, ממומן ואגרסיבי, כדי שהיישובים ינותקו וישארו מובלעת. מדינת ישראל מתמודדת לראשונה מזה שנים רבות עם מלחמה על גבולותיה אבל בניגוד מהעבר היא פשוט לא נלחמת''.

כשנשאל על החזון שלו בנוגע להתפתחות גוש עציון, ענה נאמן: "בעוד שלושים שנה אני רואה בעזרת ה' מאה אלף תושבים בגוש עציון, ברצף התיישבותי מירושלים מזרחה ומערבה בואכה מדבר יהודה וים המלח, עמק איילה ובית שמש".