חוות גלעד. ממתינה להסדרה
חוות גלעד. ממתינה להסדרה ללא קרדיט צילום

גורם בכיר במפלגת ימינה הגיב בשיחה עם ערוץ 7 להפלת הצעת החוק של חבר הכנסת יריב לוין לחיבור תשתיתות להתיישבות הצעירה.

"נחבר את ההתיישבות הצעירה לחשמל גם בלי יריב לוין", אמר הגורם הבכיר.

נזכיר כי חברי ימינה ותקווה חדשה הצביעו נגד ההצעה של לוין, למעט ח"כ יום טוב כלפון שנמנע. בעת שראש הממשלה נפתלי בנט הצביע נגד, קראה לעברו ח"כ קטי שטרית: "תתבייש. אמרת שזה הדבר הראשון שתעשה כשתהיה ראש ממשלה. גנבת להם את הקולות, בושה וחרפה".

ח"כ יריב לוין אמר בתגובה להפלת ההצעה, "נפתלי בנט, איילת שקד, זאב אלקין וניר אורבך הפנו היום שוב כתף קרה לילדי החלוצים בהתיישבות הצעירה".

"בעוד הפולשים הערבים לאדמות המדינה בנגב זוכים לחיבור לחשמל, ילדי המתיישבים ימשיכו לסבול מקור גם החורף הזה. זהו עוד שיא של חרפה, ציניות והפרת הבטחות של אנשים אשר אפילו מצוקה של ילדים קטנים לא מעניינת אותם", דברי לוין.

פורום ההתיישבות הצעירה מסר, "נמאס לנו מהמלחמות הפוליטיות על הגב של הילדים שלנו ונמאס לנו לראות שוב ושוב איך הצעות חוק הומניטריות להסדרה מופלות שוב ושוב ושוב, ע"י מי שהתחייבו בפנינו לתמוך בנו".

"יש ׳צו אלוף׳ מוכן לחתימה על שולחן הממשלה. תחתמו. לילדים שלנו כבר אין כח לעבור בקור ובחושך גם את הסערה החורפית הקרובה", הוסיפו בפורום.

"הנה צו האלוף, למה לא חותמים עליו?" דוברות

אמש, בכנס ירושלים ה-19, דרשו ראשי פורום ההתיישבות הצעירה עטרה כהן ואורי ברטפלד צו אלוף שיחיל את חוק החשמל על ההתיישבות הצעירה ויאפשר חיבור עשרות היישובים לחשמל מסודר.

במהלך דבריה בכנס ירושלים הציגה עטרה בהתרגשות את הצו המנוסח שעבר בדיקה משפטית ואשר יאפשר להחיל את החוק על מרבית היישובים וזעקה: "הנה צו אלוף. מדוע עדין לא חותמים? אני קוראת למקבלי ההחלטות. הוא מוכן. למה לא חותמים?".

כהן הוסיפה עוד כי היא מקווה שהצו שבידה הוא זה שיאושר על מנת לחבר את כל היישובים לחשמל. "לא מגיע לילדים שלנו לעבור חורף נוסף כמו שעברנו בשנים ובשבועות האחרונים", סיכמה.