הרב דוב זינגר
הרב דוב זינגרצילום: ללא

לפני כשנתיים חזר הרב דוב זינגר מארה"ב לישראל, ואובחן כ'חולה מס' 67'. שלושה שבועות היה מאושפז הרב במחלקת קורונה בבית החולים "הדסה" בירושלים. ראש ישיבת מקור חיים חזר אז ממסע ממושך בין קהילות ובתי ספר לכבוד השקת ספרו 'תיכון תפילתי'.

מגפת הקורונה הביאה עמה אתגרים חינוכיים ורוחניים רבים ברחבי הקהילות היהודיות באמריקה שרק הלכו והתגברו, ויחד עמם פעילות חינוכית ענפה ושיתוף פעולה בין מוסדות מקור חיים וקהילות ובתי ספר בתפוצות.

במהלך השנים האחרונות הרב דוב, ובנו ישי זינגר העומד בראש הכשרת תכנית המורים של 'לפני ולפנים' מלווים בתי ספר בצפון אמריקה, ומלמדים את שיטתה החינוכית של ישיבת מקור חיים מייסודם של הרב שטיינזלץ זצ"ל והרב זינגר.

מה שהתחיל בליווי של בית ספר אחד, 'פוקס מזרחי' שבקליבלנד, המשיך והתרחב ללמעלה מ-10 בתי ספר בצפון אמריקה (ניו יורק, ניו ג'רזי, פלורידה, אריזונה ועוד) שלומדים את השפה החינוכית של ישיבת מקור חיים וחסידות ארץ ישראל.

"היה מרגש לראות את הרצינות, הסקרנות והפתיחות של המשתתפים להיפתח איש אל רעהו וללמוד את שפת החבורה. המשתתפים למדו לאמן את שריר ההקשבה שלהם לעצמם, לחבריהם ולריבונו של עולם", אמר יוסי בוימל מנהל הפיתוח של מוסדות מקור חיים בארצות הברית. "אנו מקווים ומתפללים שפתיחת הלבבות בין יושבי ארץ ישראל ויהודי אמריקה ימשיך ויתעצם עוד ועוד", הוסיף.

בחודשים האחרונים הצטרף לרב זינגר מנכ"ל חדש לניהול המוסדות, אל"מ במיל' רפי וולפסון שלקח על עצמו לנהל ולהעביר את ישיבה למשכנה החדש ב'דרך האבות' שבגוש עציון על יד הישוב נוה דניאל.