בנימין נתניהו במליאת הכנסת
בנימין נתניהו במליאת הכנסתצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

ראשי סיעות בלוק הימין - הליכוד, ש"ס, יהדות התורה והציונות הדתית, פרסמו הודעה משותפת שבה הם דורשים להקים ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הריגול שביצעה המשטרה באמצעות תוכנת הרוגלה של NSO.

"ראשי סיעות האופוזיציה דוחים את הבדיקה השטחית והחפוזה של המשטרה ודורשים להקים מייד ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הריגול נגד אזרחי ישראל", אמרו ראשי המפלגות.

ההודעה המלאה:

''אנו דוחים על הסף את ניסיון ההשתקה של פרשת הריגול נגד אזרחי ישראל, מהפרשות החמורות בתולדות המדינה, ודורשים להקים מייד ועדת חקירה ממלכתית. אפילו התשובה המתחמקת של המשטרה מאשרת שאכן בוצעו פעולות ריגול נגד אזרחים.

''עד כה אזרחי ישראל טרם קיבלו תשובות לשאלות המרכזיות: נגד מי בוצע הריגול, מתי בוצע הריגול, באיזה היקף, מי נתן את ההוראה, מי האנשים שהיו בסוד העניינים, והאם השופטים שנתנו צו הוטעו כי לא נאמר להם שמדובר בכלי ריגול ושאיבת מידע אגרסיבי ובלתי חוקי נגד אזרחים.

''לא ייתכן שהמשטרה תבדוק את עצמה בבדיקה שטחית ובהולה בלי שאף אחד נחקר באזהרה, בלי למנוע שיבוש חקירה או תיאום גרסאות, ובלי להציג בפני הציבור תמונה מלאה על היקף הריגול אחר אזרחים ישראלים והשימוש שנעשה במידע שהושג מהם.

''ראינו בעבר מה שווה בדיקה עצמית של המשטרה - בפרשת אום אל חיראן, בהכחשת תרגיל החקירה הפסול שנעשה לעד המדינה ניר חפץ ובסיכול המועמדות של המועמד למפכ"ל גל הירש וסילוק תנ"צ גיא ניר לאחר שהתריע על נורמות פסולות במשטרה.

''כל יום שעובר בלי ועדת חקירה ממלכתית מגדיל את הסיכויים לשיבוש חקירה, תיאום עדויות והעלמת ראיות. ועדת חקירה ממלכתית עכשיו'', נמסר.

הפרקליטות הודיעה בצהריים (ראשון) לבית המשפט המחוזי בירושלים כי לא בוצעה החדרת תוכנת ריגול או פעולות כלשהן למי שלא הוצא נגדו צו בעת חקירת תיקי נתניהו.

"הבדיקות העלו כי לא בוצעו פעולות לגבי גורמים שלא הוצא צו בעניינם, וכן כי לא קיימים חומרי חקירה נוספים בתיק", נכתב בתשובת הפרקליטות לבית המשפט.

לגבי מי שהוצא בעניינו צו - שלמה פילבר, ניר חפץ, בני הזוג אלוביץ' ועוד, הפרקליטות מבקשת ארכה לתשובה עד יום רביעי בשעה 16:00.

לפי הדיווח בחדשות 13, פרקליטות המדינה צפויה להודות כי היה שימוש לא חוקי בתוכנת הריגול נגד מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר ועד המדינה שלמה פילבר, בכך שהמשטרה הרחיבה את הצו שאיפשר את הפריצה, אך שאבה חומרים אסורים.

יש לציין כי החומר שנשאב בפריצה - לא הועבר לחוקרים. עוד עולה מהמסקנות כי המשטרה ניסתה ללא הצלחה להדביק תוכנת רוגלה גם למעורב נוסף בתיק 4000, ולאשתו של בעל השליטה בקבוצת בזק, איריס אלוביץ', שגם היא נאשמת בתיק.

נזכיר כי חוקרי המשטרה ניסו להתקין תוכנת ריגול גם בטלפון של איריס אלוביץ'. הניסיון להתקין את התוכנה התרחש קצת לפני שהחקירה בתיק 4000 הפכה גלויה, אך יש לציין כי החוקרים קיבלו צו מבית המשפט שאישר את ההאזנה לאלוביץ', בדומה למה שנעשה בעניינו של פילבר.