בנייה. אילוסטרציה
בנייה. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה הערב (שלישי) את מדד המחירים שהעלה כי מחירי הדירות ממשיכים לזנק ועלו בשנה האחרונה ב-11.3%.

עליות מחירים נרשמו בכל המחוזות: בצפון המחיר עלה ב-2.4%, במרכז ב-2.3%, בחיפה ב-1.4%, בירושלים ב-1.2%, בתל אביב ב-1.1% ובדרום ב-0.7%.

נרשמה עלייה גם במחירי הירקות והפירות הטריים שהתייקרו ב-2.1% והמזון שעלה ב-1.3%. גם מחירי הריהוט והציוד לבית עלו ב-0.7%. מחירי התחבורה עלו ב-0.5%. ירידות מחירים בולטות נרשמו בסעיפי הלבשה והנעלה שירדו ב-5.0% ותרבות ובידור שירדו ב-0.9%.

מדד מחירי תשומות הבנייה למגורים עלה ב-0.8% בחודש ינואר 2022. בשנים עשר החודשים האחרונים (ינואר 2022 לעומת ינואר 2021) עלה מדד מחירי תשומות הבנייה למגורים ב-5.8%.

שר האוצר אביגדור ליברמן הבטיח בוועדת הכלכלה היום בכנסת כי "תוך שבועיים יסוכם על רשת ביטחון לעצמאים". לדבריו בדיון על תוכניות האוצר לסיוע כלכלי לעסקים, ב-25 בפברואר נראה לראשונה נתונים ותהיה לנו תמונה מלאה, ו"בהתאם לזה נפעל".

במהלך הדיון, פנתה נציגת מורי התל"ן (העשרה וחוגים), צמרת אביבי דביר, לשר האוצר בדמעות והאשימה את סגן השר אביר קארה שהוא לא מאפשר להגיע אליו. "אני רועדת מהבריונות, הוא מחסל חשבונות אישיים", אמרה. ליברמן לא השיב, אך קארה הוצא מהאולם בעקבות העימות.

לפי הדיווח בכאן חדשות, חברי כנסת מהאופוזיציה תקפו את ליברמן סביב התבטאויותיו וצעדיו נגד הציבור החרדי. ח"כ אורי מקלב אמר לו: "74% מהאזרחים צמצמו בהוצאות שלהם בגלל יוקר המחייה, ומה שיש לך להגיד זה שהחרדים אשמים?". בשלב זה הטיחה ח"כ גלית דיסטל אטבריאן בשר: "אתה אנטישמי". לאחר מכן ח"כ משה אבוטבול הוצא מהוועדה, לאחר שגם הוא הטיח דברים בליברמן ואמר: "לא תסתמו לנו את הפה, השנאה והרצחנות כלפי העם לא תעבור בשקט - אתה שר האוצר בושה, תתבייש לך".

ליברמן אמר מצידו בדיון הוועדה: "אנחנו מאוד רוצים לעזור לחרדים, בניגוד לח"כים מש"ס ויהדות התורה שרוצים לשמור אותם בעוני. כל עוד הילדים לא ילמדו מתמטיקה, לימודי מחשב הם לא יוכלו להתקדם בחיים".