בעז שפירא
בעז שפירא צילום: עצמי

אחד הדברים המתועבים ביותר הוא השקר. בשקר עושים שימוש הרמאים, הנוכלים והרשעים והוא משמש אותם לקידום אינטרסים שונים ומגוונים, כאלה שהאמת עומדת בפניהם למכשול.

לעתים השקרים גלויים ובולטים לעין ולעתים הם חמקמקים ונסתרים. כמעט תמיד מתברר שכפי המדרש בתלמוד אכן לשקר אין רגלים ועל כן הוא מתקשה לעמוד זמן רב והוא מתמוטט.

באופן לא מפתיע ומזה מאה שנה ויותר משמש השקר כלי נשק של ממש בידי האויב הערבי. על ידי הפצת שקרים כמעט בכל דבר ועניין ובשל חולשת דעת, לב ושכל אצל אומות העולם (ולעתים גם בקרב אחינו) מצליח האויב הערבי לדאבון הלב לייצר תודעה כזו המשרתת אותו היטב במאבקו נגד מדינת ישראל ובעבר עוד בטרם הקמת המדינה ביהודים שבארץ ישראל.

השקר הגדול והמוצלח ביותר (בלי מירכאות) הוא הפיכת ההיגד "העם הפלסטיני" ל"עובדה" קיימת בהווייה המקומית והבינלאומית. אפילו מנהיגינו נפלו בפח יקוש הזה עד כי ה"עם הפלסטיני" היה לישות המחייבת לכאורה התייחסות. והרי אין לך שקר גדול מזה שכהווה ידוע אין ולא היה עם כזה מעולם (הדברים ידועים ולא ארחיב). ועוד השקרים מרובים מאד.....

בחדשות הבקר נשמעה הידיעה ש"נער ערבי בן ארבע עשרה" נהרג כתוצאה מאש של חיילי צה"ל. מפיצי השקרים הערבים החלו במלאכת ההונאה ומכל עבר נשמעים גינויים חריפים על הטרור אותו מפעילה ישראל, על "רצח" נוסף שבצעו חיילי הכיבוש, על אכזריות החיילים הישראלים הטובחים בבני העם הפלסטיני ועל מדיניות מכוונת מצד הממשלה הציונית להרוג ערבים חפים מפשע.

האמת היא (כמובן) אחרת. באזור גוש עציון פועלת בחודש האחרון חוליית מחבלים המנסה לרצוח יהודים. פעילות החוליה היא הטלת בקבוקי תבערה לעבר מכוניות בהן נוסעים יהודים והמטרה כאמור לפגוע במכונית על מנת שזו תעלה באש והיהודים שבתוכה יישרפו חיים. כמה ערבים חברו יחדיו כדי לרצוח באכזריות יהודים שלווים על אם הדרך, בדרך לביתם או לכל מטרה תמימה ושליווה אחרת.
לוחמי יחידת מגלן הציבו מארבים עד אשר הצליחו לתפוס את חברי החוליה בשעת פעולה. אחד מחברי החוליה שהטיל בקבוק תבערה כזה על מנת לרצוח נורה ונהרג. השבח לאל!

מסיבה לא ברורה העניקו החיילים טיפול רפואי למחבל הערבי, זה שנורה בעת שזרק בקבוק תבערה, ולאחר זמן קצר מת מפצעי הירי. הניסיון להציל חייו של רוצח ערבי שנורה בעת שניסה לרצוח יהודים הוא תמוה ונעוץ בבעיה אחרת – קודים "מוסריים" לכאורה אותם מנסה הצבא להנחיל לחיילים, זה בצירוף אימת חקירות מצ"ח ושאר הגבלות המושתות על החיילים על ידי מערכת המשפט החולה ונעדרת המוסר.

נחזור לעניין השקר. אולי אין זה נעים לשמוע ובוודאי שלא ייחשב לי הדבר בבחינת "תקינות פוליטית" אך את האמת יש לומר. מניסיון של שנים רבות ניתן להסיק שהשקר הוא חלק מהתרבות הערבית.  פתגם ערבי ידוע אומר: ''תעיד לטובתי בעבור עוגה, ואני אעיד לטובתך בעבור ככר לחם". מנהיגים ערבים בעבר הרחוק והקרוב משקרים ללא הרף בעניינים רבים ומגוונים וזאת הם עושים ללא כל עכבה.

סיפר לי חבר את הסיפור הבא: החבר העסיק ערבי כעובד בחנותו. מהקופה נעלם סכום כסף ובבדיקת המצלמות בחנות מתברר שהעובד הערבי תועד כשהוא גונב כסף מהקופה. העובד נעצר והמשטרה ערכה לו בדיקת פוליגרף בה נשאל באם שלח יד בכספי העסק. הערבי ענה תשובה שלילית ובדיקת הפוליגרף אשרה שהנו דובר אמת!! מה אנו למדים מהסיפור הזה – שהשקר הוא חלק מטבעו של הערבי, מצפון אין כאן כדי לייסרו מאחר שלתפישתו לא עבר על שום איסור.....

כל מה שנותר לנו לעשות הוא לנער מתמימותם את אחינו הנופלים בפח, לחשוף באופן עקבי את השקרים אותם מפיצים שונאי ישראל ולהילחם מלחמת חורמה נגד השקר ובעד האמת. גם מהבחינה הזו ניתן לומר – נצח ישראל לא ישקר.