הכנסת ספר תורה לזכר ינאי ויסמן
הכנסת ספר תורה לזכר ינאי ויסמןצילום: עיריית בית שמש

ספר תורה חדש הוכנס אתמול (שלישי) למכינה הקדם צבאית "ידידיה" בעיר בית שמש, לזכר בוגר המכינה וחייל צהל ינאי וייסמן הי"ד.

משפחתו ואלמנתו של ינאי הי"ד התרגשו להשתתף בהכנסת ספר התורה, לצד ראש העיר בית שמש עליזה בלוך ומנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא אלחנן גלט.

אביו של ינאי ויסמן הי"ד, אברהם ויסמן דיבר על השמחה הגדולה בהכנסת ספר תורה לבית המדרש של המכינה, הריקודים יחד עם תלמידי ובוגרי המכינה ותושבי בית שמש שיצאו לרקוד איתם ברוחבה של עיר. "אני מודה למכינה על כל השנים של הליווי עוד מאז שינאי נכנס ללמוד במכינה ועד היום לאורך כל הדרך", מסר.

ראש העיר בית שמש ד"ר עליזה בלוך: "ספר התורה שהוכנס לזכרו של החייל ינאי ויסמן הי"ד הוא עוד עדות בשבילנו, בשביל בני משפחתו ואוהביו, שאנחנו מסוגלים להמשיך לזכור, לאהוב ולהמשיך לשמוח. ינאי, בוגר מכינת ידידיה, נמצא בליבנו תמיד. אוהבים ומתגעגעים".

ינאי וייסמן נרצח בפיגוע בשנת 2016. בעת שערך קניות עם אשתו יעל וביתם הקטנה בסופר 'רמי לוי' באזור התעשייה שער בנימין, שני מחבלים, נערים בני 14 מביתוניא, דקרו את אבי אביטל שנפצע באורח בינוני. ינאי הסתער על אחד המחבלים אך המחבל השני תקף אותו מאחור ופצע אותו אנושות. ינאי פונה לבית החולים, שם הרופאים נלחמו על חייו אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

על גבורתו בפיגוע בו נרצח הוא קיבל צל"ש מטעם מפקד פיקוד המרכז, האלוף רוני נומה. בהודעה על הענקת הצל"ש נמסר: "סמל-ראשון טוביה ינאי ויסמן ז"ל חתר למגע כשהוא בידיים חשופות והפגין בפועלו דוגמה ומופת לערכי צה"ל".