ישיבת הרשימה המשותפת
ישיבת הרשימה המשותפת צילום: ערוץ 7

חברי "הרשימה המשותפת" פנו היום (רביעי) לשרה לשוויון חברתי מירב כהן ודרשו ממנו להפוך את החלטתה להסיר את הראפר תאמר נפאר מתכנית חינוכית בערבית לתנועות הנוער, שהכינה הרשות לקידום מעמד האישה.

כזכור, בעקבות פניית ערוץ 7 אתמול (שלישי) לשרה לשוויון חברתי מירב כהן (יש עתיד), היא ביקשה ממנהלת הרשות לקידום מעמד האישה להסיר את הסרטון בו מופיע נפאר, תומך BDS שמפיץ בהופעותיו ובשיריו מסרים אנטישמיים ואנטי ישראליים.

מלשכת השרה לשוויון חברתי נמסר בעקבות הפנייה כי "לאור פנייתכם בדקנו את הנושא והוסבר לנו שמדובר בסרטון ישן שהופק באופן עצמאי, שקיים ביוטיוב והמשרד לא שילם בעבורו. בכל מקרה, פנינו למנהלת הרשות לקידום מעמד האישה וביקשנו ממנה שלא להפנות לסרטון הזה על מנת שלא לתת במה לאנשים שדבריהם מסיתים לאלימות".

ח"כ איימן עודה כינה את החלטת השרה כהן "כניעה להסתה גזענית". לדבריו, "החלטת השרה לשוויון חברתי להשתיק את הקמפיין למען שוויון מגדרי בכיכוב תאמר נפאר, היא כניעה מבישה להסתה הגזענית של הימין הקיצוני. פנינו לשרה כדי להחזיר את הקמפיין. בשביל קמפיינים משפיעים בערבית צריך להביא אנשים שמייצגים את הציבור הערבי, לא את התפיסות הגזעניות של 'בצלמו' ו'אם תרצו'".

מירב כהן
מירב כהן ערוץ 7

הנציגים הערבים של הרשימה המשותפת כתבו במכתב לשרה כהן כי "תאמר נפאר הוא קול חשוב ואמיץ נגד אלימות ובעד שוויון, שהשתקתו בשל הסתה מגמתית היא ניצחון לגזענות ולקיצוניות על פני ערכי השוויון והסובלנות. אנו קוראים לך להפוך את ההחלטה להפסיק את קידום הקמפיין לשיוויון מגדרי בכיכוב נפאר, ואף להמשיך לקדמו ביתר שאת. עוד אנו קוראים למשרד לשוויון חברתי להפיק קמפיינים נוספים בשפה הערבית, ולפעול לשלב בהם דמויות משפיעות ומרכזיות לציבור הערבי".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "הרשימה המשותפת לכבוד חודש אדר מסירים את המסכות. קמפיין נגד אלימות זה דבר חשוב ביותר בכל מגזר ובוודאי במגזר הערבי, יחד עם זאת - להביא לקמפיין הזה מישהו שבעצמו מסית לאלימות זה כמו להביא לקמפיין נגד אונס את בני סלע. אנחנו קוראים לשרה עוד היום לבחור פרזנטור חדש מהמגזר הערבי . אדם שמקדם דו קיום ומשדר מסר של שלום אהבה ופיוס. ולא אדם שמעודד שנאה רוע הסתה וקיטוב".