ג׳ידא רינאוי- זועבי
ג׳ידא רינאוי- זועביצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו תוקף את החלטת שר החוץ יאיר לפיד למנות את ח"כ ג׳ידא רינאוי-זועבי מסיעת מרצ לקונסולית הכללית של ישראל בשנחאי.

נתניהו אמר כי "בנט ולפיד ממשיכים במכירת החיסול של הציונות לטובת ההישרדות הפוליטית שלהם. ההחלטה שלהם למנות את ח"כ זועבי לקונסולית בסין היא שערורייה.

"לא ייתכן שמי שתייצג את מדינת ישראל באחת המעצמות החשובות בעולם תהיה מי שלא מכירה בישראל כמדינה יהודית ומתנגדת להמנון הלאומי שלנו. אני דורש מהממשלה לבטל את המינוי המביש הזה עוד היום", הוסיף יו"ר הליכוד.

ח"כ ג'ידא רינאוי זועבי התייחסה הבוקר בריאיון לקלמן וליברמן בכאן רשת ב' לביקורת על מינויה לקונסולית בשנגחאי. "אני בטוחה שלפיד מינה אותי בכלל היכולות הדיפלומטיות והאישיות שלי". בהמשך לשאלה מה תעשה כשיושמע בקונסוליה המנון המדינה השיבה: "אני לא מכירה את ההמנון בעל פה, 'נפש יהודי' מדיר אותי".

חברת הכנסת ממרצ התייחסה לטענות שמינויה נועד למנוע בלגן בקואליציה. "אני בטוחה שאין קשר. אני בטוחה שלפיד מינה אותי בכלל היכולות הדיפלומטיות והאישיות שלי", היא טענה. "זה חלק ממינויים לא מובנים מאליהם שאומרים לחברה הערבית – אתם יכולים להיות בתפקידים הבכירים ביותר".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר אמר בתגובה למינוי: "השוחד שנותן השר יאיר לפיד, השר הכי מעופף בממשלה לחברת כנסת, לא יעזור לו להמשיך את האקזיט הפוליטי. גם אם יש פחות חברת כנסת מורדת, הקואליציה נשארת מסוכסכת, מפולגת ובעיקר מלאכותית מאוד שבמקום לדאוג לאזרחי מדינת ישראל, מבזבזת את הכספים בשוחד פוליטי".

‏ארגון "עד כאן" מסר בתגובה למינוי ח"כ זועבי לקונוסלית הכלכלית בשנחאי: "לאחרי שחילקו מליארדים לרע"מ, מינו שרים וח"כים מיותרים, ממשלת בנט-לפיד-עבאס ממנה את ח"כ זועבי לקונוסלית בשנחאי. מי שלא מכירה במדינת ישראל כמדינה יהודית, במגילת העצמאות וביסודות עליהם מושתת המדינה, פשוט לא יכולה לייצג אותה".