החרמון בתצפית מרמת הגולן
החרמון בתצפית מרמת הגולןצילום: אסף סלע

לפני מספר שבועות ביוזמת האגף לתרבות יהודית, עיריית צפת ומדרשת 'קשת יהונתן' יצא עיתון הנוער 'מקום בעולם' בפרסום על מסע משותף לנערי שנת בר המצווה ולאבות המעוניינים להפוך את השנה המהותית בחייו של המתבגר לאירוע מכונן בקשר בין ההורים לילדיהם.

גם אנשי המגזין הופתעו מכמות הפניות וממספר הקבוצות שנסגרו. במקביל הגיעו בקשות רבות למערכת מאימהות המעוניינות להעניק גם לבנותיהן את חוויה המיוחדת.

לאור פניות הרבות החליטו במערכת העיתון להרים את הכפפה ולארגן מסע מקביל עבור בנות המצווה. בראש המיזם לאימהות ובנות מצווה עומדת ענת טבנצ'יק מהיישוב נוב. ענת היא רכזת פרויקטים ומדריכה במדרשת קשת יהונתן.

להצטרפות למסע אמהות ובנות בגולן לחצו כאן

רמת הגולן
רמת הגולןצילום: מעיין טל

"הרעיון הוא לאגד זוגות של אימהות ובנות שיעשו את מסע בת המצווה יחד" מסבירים בעיתון הנוער 'מקום בעולם'.

"במסע הקרוב שיכלול מגוון תחנות בטבע נעסוק בהתמודדות מאתגרת בשטח, נלמד להיות עם אמא, לבד, בלי טלפונים ניידים ולמשך כמה ימים. נתנתק ונתחבר. נעבור חוויות בטבע, לצד מפגשים עם דמויות נשיות גולניות חזקות. הלינה תהיה בשטח של קשת יהונתן, תחת כיפת השמים או באוהלים ונכין את הפויקה הכי טוב שיכול להיות".

"המסע די קשוח למי שלא רגילה ללכת", אומרת ענת טבנצ'יק "המסע מתאים לכל מי שרוצה לאתגר את עצמה. אלו לא מסלולים קלים והלינה היא בשטח. עשיתי סקר שוק לפני היציאה לפרויקט, הסקר כלל אימהות לבנות מצווה ושאלתי אותן מה הן היו רוצות לעשות עם הבנות שלהן לרגל בת המצווה כמעט כולן בחרו בסדנות ובפינוקים, אבל למרות הכל, החלטנו ללכת על זה ולהפיק מסע לבנות כדי שגם להן תהיה את האפשרות לבחור איך הן רוצות לחגוג את גיל המצוות שלהן. בסופו של דבר, המטרה שלנו בקשת יהונתן היא להעצים את החיבור לארץ ישראל בכלל, ולגולן בפרט ולחבר את הדור הצעיר לשורשיו.

"כאב העושה כעת יחד עם ביתו הנמצאת בשנת המצווה את שביל ישראל, המסע ממש מרגש", אומר איתי גרנק מו"ל מקום בעולם. "הבנתי כי נדרש חיבור לארץ ישראל וחיבור בין ההורים לילדיהם. הדבר חיזק מאוד את הקשר בינינו ונותן משמעות מיוחדת לשנה מיוחדת זאת, שיהיה במזל טוב!".

להצטרפות למסע אמהות ובנות בגולן לחצו כאן