מצלמה בגן ילדים. אילוסטרציה
מצלמה בגן ילדים. אילוסטרציהצילום: ISTOCK

בית המשפט גזר הבוקר (רביעי) עונש של 3.5 שנות מאסר על הגננת לובה קזקביץ' לאחר שהורשעה בהתעללות בקטין ושיבוש הליכי משפט.

בחדשות 13 פורסם כי הפרקליטות שוקלת לערער על גזר הדין.

קזקביץ' הפעילה בביתה ברמת גן פעוטון לילדים בגילי 4 חודשים עד 3 שנים, שם הייתה "תוקפת ומתעללת בקטינים, במכות, דחיפות, משיכות, צעקות והתנהגויות אלימות וכוחניות אחרות".

עו''ד אריאל שור מפרקליטות מחוז תל אביב שניהל את התיק אמר לאחר מתן גזר הדין כי "נוכח חומרת העבירות בהן הורשעה הנאשמת, ביקשה הפרקליטות להשית עליה עונש בן שבע שנות מאסר. בתקופה האחרונה אנו נחשפים למקרי התעללות קשים בגני ילדים על ידי האמונים על שלומם וביטחונם. הגשת כתב האישום וניהול הליך הוכחות בתיק זה, הם חלק מהמאבק הבלתי מתפשר למגר את הרעה החולה".

בכתב האישום שהוביל להרשעה נכתב כי הגננת "השליטה בגן אווירה של טרור", ואף הייתה "מטיחה את הילדים באופן שגרם להם להיחבט בראשם ובחלקי גוף שונים, מכה אותם בפניהם, גוררת על הרצפה, מושכת בשערותיהם ומושכת את ידיהם בחוזקה".

קזקביץ' הייתה משאירה את הילדים קשורים בכיסאות זמן רב, מכסה את גופם וראשם "בגסות", עוזבת אותם ללא השגחה במשך דקות ארוכות וכן הייתה נוהגת להאכיל תינוקות מאותם כלים "ולא שמרה על רמת היגיינה נאותה".

בניסיון להסתיר את מעשייה, הגננת פנתה לטכנאי מצלמות וביקשה ממנו למחוק את הרגעים שבהם תועדו רגעי התקיפה וההתעללות ואף החליפה את מערכת התיעוד של הגן לשם כך.