בדיקת קורונה
בדיקת קורונה צילום: Yossi Aloni/Flash90

בדיקות הקורונה בנתב"ג יוזלו משמעותית: במקום 80 שקלים שנגבים כיום, המחיר החדש יהיה 63 שקלים למזמינים מראש ו-79 שקלים למזמינים בנתב"ג.

שר הבריאות ניצן הורוביץ בישר: "עד סוף החודש נוריד את מחירי הבדיקות בנתב"ג ל-63 שקלים. זה חיסכון משמעותי למשפחות לקראת פסח. נוסיף גם אפשרות של בדיקה מהירה בתשלום נוסף (תשובה תוך 4 שעות).

"הקורונה עוד כאן ואנחנו נמשיך לחיות לצידה בחיי שגרה מלאים. נשמור על אמצעי ההגנה מול הנגיף, ונשמור גם על הכיס", הוסיף הורוביץ.

ממונה הקורונה, פרופ' סלמן זרקא, הביע דאגה בראיון לעיתון "ישראל היום" מחגיגות פורים ואמר כי אם המגמה של עליית מקדם ההדבקה תימשך, יהיה צורך לנקוט בצעדים ובהגבלות.

"מקדם ההדבקה מטריד אותנו בעיקר סביב התפרצויות במגן אבות ואימהות, שם אנחנו ממשיכים בחקירות ובבדיקות. זו אוכלוסיית הסיכון ורוצים לשמור עליה", אמר זרקא.

לקראת חג פורים הוסיף כי "זה בסדר לחגוג, אך חשוב לשמור על האוכלוסייה בסיכון. כמובן חשוב שמי שבסיכון יתחסן. לא נכון לאף אחד לחלות כרגע. ככל שנחזור לשגרה, הייתי רוצה שאנשים ישמרו על עצמם".

זרקא אמר עוד כי "חזרה לשגרה כשהווירוס עוד כאן תייצר מעגלי הדבקה נוספים. אני מוטרד מפורים, ומקווה שאחרי החג לא נראה את מקדם ההדבקה מעל 1".

הוא ציין כי "השבוע ובשבוע הבא נעקוב אחר מקדם ההדבקה של החולים במצב קשה, שהוא זה שמטריד. חשוב לעקוב קדימה כי לוקח זמן עד לעליית המדד הזה. מקדם ההדבקה מטריד אותנו בעיקר סביב התפרצויות בבתי רבות, שם אנחנו ממשיכים בחקירות ובבדיקות. זו אוכלוסיית הסיכון ורוצים לשמור עליה".

ביום שישי שעבר בוטלו רוב הגבלות הקורונה וכעת היחידים שצריכים לשהות בבידוד הם חולים ובני ביתם שלא חוסנו.

פרופ' חגי לוין, יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור, אמר כי לפי שעה אין סיבה לדאגה מהשינוי סביב מקדם ההדבקה. "העניין הוא שהקורונה כאן כדי להישאר וצריך למצוא סטטוס קוו נכון. דעתנו לא נוחה מכך שיש אוכלוסייה גדולה מאוד שלא קיבלה את שלוש מנות החיסון והרבה אנשים פגיעים לתחלואה קשה. קצב ההתחסנות מאוד איטי וזו נקודה שיש בה מה לעשות".