זריקה
זריקהצילום: ISTOCK

משרד הבריאות מעדכן בצהריים (חמישי) על מצב התחלואה ומבצע חיסונים נגד נגיף הפוליו (שיתוק ילדים), בירושלים וסביבתה.

באזור ירושלים חוסנו עד היום 11,785 בני אדם. ילד אחד מחוסן נמצא מאומת לפוליו עם תסמינים, ילד נוסף לא מחוסן נמצא חיובי בלי תסמינים, וחמישה נוספים לא מחוסנים חשודים כנשאים של נגיף הפוליו. כל המקרים בהם נמצא פוליו בצואה אינם מחוסנים.

בנוסף, יש ממצאים ראשוניים בדיגום ביוב של הנגיף בבית שמש, מודיעין עילית וטבריה. משרד הבריאות מבצע בדיקות נוספות לאישוש הממצאים הראשוניים.

משרד הבריאות שב וקורא להורים לוודא כי ילדיהם מחוסנים לפי שגרת החיסונים של משרד הבריאות ולחסן בהקדם את הילדים שטרם חוסנו. החיסון כנגד נגיף פוליו הוא האמצעי היעיל והבטוח ביותר למניעת ההדבקה בנגיף ולהגנה מפני המחלה.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, אמר אתמול לרדיו 103FM: "זה בהחלט מדאיג ומטריד. יש לנו כמה מקרים שגילינו את הנגיף, רק במקרה אחד הייתה התבטאות קלינית של חולשה, אבל זה מעיד על כך שהנגיף נמצא. כרגע הזיהוי שלנו הוא באזור ירושלים בלבד, אבל אנחנו בודקים גם בשאר הארץ. זה מחייב אותנו להיכנס ולהרחיב את החיסונים. אנחנו פועלים בירושלים ולשמחתי יש היענות טובה להתחסנות, אבל נקבל החלטה בימים הקרובים האם לחסן בצורה נרחבת יותר בירושלים".

לדבריו, "אין לנו חובת חיסון במדינת ישראל. אנחנו נפעל כדי להסביר. אנחנו חייבים לחזור למצב שאנחנו לא מזהים את הנגיף במדינת ישראל, כמו שהיה עד לשבועות האחרונים".

"בהחלט יש אפשרות שנצא למבצע חיסונים נרחב. כרגע הנגיף התגלה בירושלים, אם נזהה את זה במקומות נוספים, בהחלט נצטרך לחשוב על מבצע לאומי", הוסיף.