ידוי אבנים במזרח ירושלים
ידוי אבנים במזרח ירושלים פלאש 90

שופט בית המשפט מחוזי בירושלים ,אברהם רובין, גזר 30 חודשי מאסר בפועל ו-6 חודשי מאסר על תנאי על סאלח בכיראת, ערבי מירושלים שהורשע באיומים ממניע גזעני ומעשה טרור של חבלה מחמירה נגד יהודים.

את העבירות שיוחסו לו ביצע בכיראת במהלך חודש הרמדאן שחל באפריל 2021 ,בזמן שאירעו ברחבי ירושלים אירועי אלימות רבים בהם הותקפו יהודים על רקע לאומני.

על פי כתב האישום: "אירועים אלו כללו התפרעויות אלימות, יידוי אבנים וחפצים ותקיפות פרונטליות מאורגנות שכללו שימוש בכלי נשק ובסכינים. במקרים רבים התקיפות אף תועדו והתיעוד הופץ ברשתות החברתיות".

במקרה אחד יידה אבנים לרכב יהודי ממרחק קצר מאוד במטרה להרוג את יושבי הרכב או לפצוע אותם קשה ובמקרה אחר הוא פגע באלימות בשני יהודים שבמסגרת פסק הדין הוכרח לפצות אותם.

השופט רובין כתב כי "הערכים המוגנים בהם פגע הנאשם במעשיו הם חיי אדם ושלמות גופו. דומה כי על חשיבותם העליונה של ערכים אלו אין צורך להכביר דברים. העבירות שביצע הנאשם הן בגדר מעשי טרור שבוצעו ממניע גזעני בתקופה רגישה במיוחד. כיוון שכך, הנאשם פגע לא רק בערך המוגן של חיי אדם ושלמות גופו של אדם, אלא גם בערכים של סדר ציבורי ושל שלומו ושלוותו של הציבור בכללותו".

לדבריו, "חומרה של ממש נודעת גם לעובדה שמעשיו של הנאשם בוצעו בתקופה רגישה, שבמהלכה הותקפו בירושלים אזרחים ואנשי כוחות הביטחון על רקע לאומי וגזעני, ופעמים שהתקיפות תועדו והופצו ברשתות החברתיות. העובדה שהנאשם בחר לבצע את מעשיו בתקופה רגישה שכזו, ואף בחר לתעד באמצעות הטלפון הנייד שלו את המעשה נושא האישום הראשון, מלמדת על בחירתו להיות שותף לגל האלימות האמור שנועד בין היתר לפגוע במרקם החברתי במדינה".