הכלב שנמחץ בין ההריסות
הכלב שנמחץ בין ההריסותצילום: ללא

ח"כ מוסי רז ממפלגת מרצ פנה היום (שלישי) לשר לביטחון פנים עמר בר לב (העבודה) בעקבות הריגת כלב במהלך פינוי המאחז מעוז אסתר אתמול.

ח"כ רז דרש לתחקר את האירוע ולגבש במשטרה מסקנות לעתיד על מנת למנוע פגיעה בבעלי חיים במקרים דומים.

"אתמול פונו שני מאחזים בלתי חוקיים בשטחים", פתח ח"כ רז. "מדובר בצעד חשוב, הכרחי ומבורך. אני מקווה כי יהיה המשך למדיניות זו וכי יפונו כלל המאחזים הבלתי חוקיים בקרוב. זהו הדבר הערכי והחוקי לעשות, שישרת את האינטרס של כלל תושבי האיזור לשלום ולבטחון".

הוא הוסיף: "מתיעוד שהגיע לידי עולה שבמהלך הפינוי נהרג כלב כאשר נמחץ למוות ככל הנראה בידי כלים כבדים ששימשו להריסת המבנים. אבקש לוודא כי האירוע יתוחקר, ויגובשו במשטרה המסקנות על מנת למנוע פגיעה בבעלי חיים הנמצאים בשטח במקרים של הריסה".

לדבריו, "למשטרה יש אחריות לא רק כלפי האזרחים והאזרחיות, אלא אף כלפי בעלי החיים הנקלעים למקום, זאת גם בעת ביצוע פעילות חשובה זו".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "אני מברך על פניית ידידי ח"כ מוסי רז. ביני לבין מוסי רז יש חילוקי דעות אולם בכל הנוגע לזכויות אדם ובעלי חיים מוסי תמיד שם. הן בדאגה להנגשת מערת המכפלה, מאבק נגד פגיעות מיניות בפינוי מאחזים וגם פה במאבק בהריגת הכלב לכאורה על ידי כוחות המשטרה. נמשיך לפעול למען זכויות אדם של אזרחי ישראל בכל מקום ובכל עת עם כל חברי הכנסת".

כלב שנמחץ בין ההריסותללא

כפי שפורסם, במהלך פינוי שהתרחש אתמול בגבעת מעוז אסתר ליד כוכב השחר, כלב של אחת המשפחות שפונו נמחץ למוות לאחר שכוחות מג"ב הרסו עליו את הבית בו הוחזק. הכלב היה קשור בחצר הבית כשכוחות הביטחון הרסו את הבית. הוא, כאמור, נמצא לאחר מכן מתן בין ההריסות.

מהמשטרה נמסר: "בהמשך לפעילות לאכיפת מבנים בלתי חוקיים במאחזים 'הבלאדים' ו'מעוז אסתר' ולטענות בדבר כלב ששהה באחד המבנים ושנהרג כתוצאה מפעילות ההריסה - מדובר בטענות שחוטאות למציאות וכי גופתו של הכלב הייתה בשטח עוד בטרם החלו הכוחות את פעילותם.

"אנו מדגישים כי בוצעה סריקה מקיפה בתוך הבית וכי כל תכולתו הוצאה על ידי הכוחות. כמו כן אף לוחם שהיה במקום לא זיהה כלב חי במבנה או באזור. מספר לוחמים שפעלו בשטח הריחו ריח של גוויה באזור וראו את גופת הכלב כ- 20 מטר מאזור ההריסה. כעבור זמן מה התקבל דיווח במערכת הקשר בדבר גוויה של כלב שנמצאת בין ההריסות. ככל הנראה מדובר בפרובוקציה שנועדה להכפיש את פעילות הכוחות".

"אנחנו רואים בחומרה רבה כל ניסיון להכפיש לשווא את לוחמי מג"ב שערך חיי אדם ובעלי החיים הינם נר לרגליהם בכל פעילות בכל מקום בארץ", כך המשטרה.

תרמו עכשיו לחלוצים וסייעו להשתקם מההריסות >>