מסך מחשב. אילוסטרציה
מסך מחשב. אילוסטרציהצילום: freepik

מסך המחשב הוא אחד החלקים המרכזיים והחשובים ביותר בכל מחשב, האביזר שמספק לנו צפייה נוחה ואיכותית ומאפשר עבודה נוחה מצד אחד, וחוויית צפייה ברמה גבוהה במדיה מסוגים שונים מצד שני.

אנשים רבים גם מחברים את המחשב הנייד שלהם למסך חיצוני כאשר הם בבית, לקבלת חוויית שימוש וצפייה ברמה גבוהה יותר. בבואנו לבחור מסך מחשב – מהן המאפיינים שכדאי לקחת בחשבון ולבצע את הבחירה לפיהם, ומהן האפשרויות המיוחדות שכדאי להכיר?

בחירת גודל המסך – אולי המאפיין המרכזי והמתבקש ביותר לקחת בחשבון בעת בחירת מסך מחשב הוא גודל המסך. קיימים מסכים במגוון רחב של גדלים, שכן מחשבים משמשים כיום אנשים רבים גם בתור האמצעי המרכזי לצפייה במדיה בבית. עם זאת, חשוב שלא להגזים ולרכוש מסך מחשב גדול מדי, במידה ואנחנו משתמשים במחשב גם לצרכי עבודה. זאת מכיוון שעלול להיות לנו לא נוח לשבת קרובים למסך גדול במיוחד, ולהזיז את הראש מצד לצד על מנת לראות דברים באזורים שונים של המסך. מי שעובד עם המחשב לרוב צריך לשבת יחסית קרוב אל המסך, ליד השולחן ובקרבת המקלדת והעכבר. מסך גדול מדי יכול להוות בעיה במקרה זה.

אחריות יבואן רשמית – מסך המחשב שנקנה מיוצר על ידי חברות בינלאומיות אשר יושבות לרוב בחו"ל, ובמידה ומשהו מתקלקל במסך נרצה להיות בטוחים כי אנחנו מכוסים וכי יש לנו דרך נוחה ויעילה להפעיל את האחריות. לכן, כמו ברכישת כל ציוד היקפי שהוא, חשוב לבדוק לא רק כי אנחנו מקבלים אחריות על המסך, אלא גם כי מדובר באחריות יבואן רשמית – כי היבואן עצמו מתחייב לטפל עבורנו בבעיה במידה ותקרה כזו, ולהתמודד בעצמו מול היצרנית

מסך מחשב קעור – אפשרות מעניינת במיוחד שכדאי להכיר בהקשר של בחירת מסך מחשב כיום, היא זו של מסך קעור – בדומה לטלוויזיות חדשות ומתקדמות, ניתן למצוא כיום גם מסכי מחשב מעט קעורים. מדובר בטכנולוגיה חדשה יחסית אשר בעתיד עשויה להפוך לסטנדרט. מסך קעור מעניק חוויית צפייה איכותית במיוחד אשר ממש גורמת לכם להרגיש כאילו אתם בתוך הסרט בו אתם צופים. מאחר ורבים מאיתנו משתמשים במסך המחשב גם לצפייה בסרטים, סדרות ותכנים נוספים, כדאי לפחות לבחון את האפשרות של קניית מסך קעור. זו חוויית צפיה איכותית במיוחד, שרובנו כלל איננו מכירים

רזולוציה – מהי מידת הרזולוציה האופטימאלית מבחינתכם עבור מסך המחשב? במקרה והשימושים העיקריים שלכם במחשב הם גלישה באינטרנט, עבודה על מעבדי תמלילים ותוכנות "אופיס" למיניהן וכיוצ"ב ניתן להסתפק במסך ברזולוציית HD (הסטנדרט הבסיסי עבור מסכי מחשב חדשים כיום). במידה ואתם מעוניינים במסך שיתאים גם לגיימינג, צפייה בסרטים וכו', כדאי לבחור במסך בעל רזולוציה גבוהה יותר. למשל – רזולוציית Full HD, או אפילו הרזולוציה הגבוהה ביותר כיום – K4. רזולוציה שכזו כבר תעניק לכם חוויית צפייה ומשחק מעולם אחר.

מחפשים מסך מחשב איכותי? היכנסו לאתר אייבורי מחשבים לרכישת מסך מהיצרנים המובילים

https://www.ivory.co.il/monitors.html