משרד. מחשבים
משרד. מחשביםצילום: ISTOCK

מחשבים ניידים או נייחים הם מהמכשירים העיקריים המשמשים את רובנו בחיי העבודה והיומיום, גם בבית וגם במקום העבודה. על מנת שנוכל לנצל את מלוא הפוטנציאל של המחשבים בהם אנו משתמשים אנו נדרשים מדי פעם לקניית פריטי ציוד היקפי אלו או אחרים, אשר משלימים את המחשב עצמו ומאפשרים לנו להשתמש בו במגוון דרכים שונות. מהם פריטי הציוד ההיקפי המרכזיים והחשובים שנרצה שיהיו לנו ועל מה כדאי לשים דגש בעת בחירה ורכישה של ציוד מסוג זה?

מקלדות ארגונומיות – אחד מפריטי הציוד ההיקפי למחשבים ההכרחי והחשוב ביותר הוא כמובן המקלדת, בלעדיה כמעט ולא ניתן להשתמש במחשב נייח. בעת בחירת מקלדת למחשב כדאי לבחון את מגוון המקלדות הארגונומיות הזמינות כיום בשוק. אלו הן מקלדות אשר בנויות בצורה אשר תומכת יותר בידיים ובגוף שלנו, ומאפשרות לנו לשמור עליו לאורך זמן. מאחר ורובנו מבלים שעות על גבי שעות מדי שבוע מול המחשב, המנח של הידיים וכפות הידיים שלנו הוא חשוב ביותר. מנח לא טוב עלול לגרום לדלקות במפרק כף היד ולבעיות אורטופדיות נוספות. מקלדת ארגונומית תבטיח כי הידיים שלנו יימצאו בתנוחה יחסית טובה ולא מזיקה, כך נמנע מבעיות רפואיות ונזק מצטבר כתוצאה משעות ישיבה מרובות מול המחשב.

אזניות איכותיות ומבטלות רעש – פריט נוסף שחשוב ואף הכרחי עבור כל מי שעובד עם המחשב שלו במקומות רועשים (בין אם מדובר בעבודה עם המחשב הנייד בבית קפה, במחשב שבמשרד הסואן או בעבודה על המחשב הביתי בשעות שהילדים מרעישים בבית) הוא אוזניות טובות. כאן חשוב ביותר להשקיע באוזניות טובות ואיכותיות על מנת להגן על האוזניים והשמיעה שלנו. בגדול, עבור העבודה במחשב מומלץ לבחון אוזניות גדולות אשר מקיפות את האוזן, במקום האוזניות הקומפקטיות שנכנסות לתוך האוזן ומתאימות יותר לנסיעות ותנועה בין מקום למקום. כדאי לבחון גם את האפשרות של אוזניות עם אופציה לביטול רעשים, אשר מצליחות להפחית משמעותית את רעשי הרקע ולספק לכם סביבת עבודה שקטה יותר.

כונן גיבוי חיצוני – פריט ציוד היקפי נוסף שכדאי לקנות עבור המחשבהוא כונן גיבוי חיצוני. הכוונה לכונן נייד קטן עליו ניתן לגבות את כל המחשב. כוננים אלו מגיעים במחירים מצחיקים ובנפחים עצומים כיום (טרה בייט ומעלה...) ומאפשרים לגבות את כל העבודה שלנו ואת כל מה שיש על המחשב בקלות ובמהירות. מומלץ לעדכן ולגבות את המחשב מדי כמה שבועות, על מנת להימנע ממפחי נפש משמעותיים במידה ותקלה זו או אחרת גורמת למחיקתו של כונן הזיכרון של המחשב עצמו

מדפסת אלחוטית – עבור מי שמעוניין באופציה להדפיס ופונה לרכוש מדפסת, מומלץ לקנות כיום מדפסת אלחוטית. הכוונה למדפסת אליה ניתן לשלוח קבצים להדפסה באופן אלחוטי, ללא חיבור של כבל. בימינו, אין סיבה לעבוד עם כבלים במידה והמכשיר עובד בצורה טובה ומושלמת גם ללא כבל, והמדפסות החדשות של היום המכילות גם אופציה להדפסה אלחוטית עובדות בצורה מצוינת.

לרכישה אונליין של מקלדות היכנסו לכתובת https://www.ivory.co.il/keyboards.html

לרכישת אוזניות היכנסו לכתובת https://www.ivory.co.il/headphone.html