תגובת המורה (משמאל למטה)
תגובת המורה (משמאל למטה) צילום: פייסבוק

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, הנחתה את מנכ"לית המשרד, דלית שטאובר, לזמן לבירור עובדת הוראה מהיישוב באסמה, אשר לפי החשד בירכה בדף הפייסבוק שלה את המחבל שביצע את פיגוע הטרור בעיר בני ברק.

שאשא ביטון הורתה לפטר את העובדת באופן מיידי, אם בבירור ימצא כי הדברים נכונים.

עובדת ההוראה הגיבה בערבית בפוסט בפייסבוק של אתר החדשות "ערב מותחדים 48" על הפיגוע הרצחני בבני ברק והיללה את המחבל: "אלוהים יברך את הגיבורים, ויבורכו הידיים שעשו את המעשה".

במשרד החינוך מגנים בתוקף את דברי הבלע המיוחסים לעובדת ההוראה, והדגישו כי אנשים שנותנים גיבוי לפעילות טרור או קוראים להסתה ופגיעה באזרחי ישראל לא יהיו חלק ממערכת החינוך.

ארגון "עד כאן" מסר בתגובה לשימוע לפני פיטורים למורה שהיללה את המחבל: "כאשר רע"מ יושבת בממשלה ואשר אין כל מחלוקת כי הם נפגשו בעבר עם מחבלים וגורמי הסתה כמו השי'ח ראאד סלאח, ברור כי ההסתה מצד 'מחנכים' יכולה להיעשות ללא הפרעה. טוב עשתה שרת החינוך שהזמינה את המורה המסיתה לשימוע לפני פיטורים. אחרי הפיטורים האלה, ראוי שממשלת ישראל תתפטר גם מרע"מ".

המשטרה חשיפה לציבור את גבורת השוטרים שחיסלו את המחבל בפיגוע בני ברק, והציגה את התיעוד מקבלת הדיווח ועד ניטרול המחבל דרך מצלמת הגוף: החתירה למגע, קבלת הדיווחים בזמן אמת, ניהול הקרב והירי המדויק.

מערכות ההקלטה של מרכז השליטה המחוזי, ומצלמות הגוף של השוטרים, תיעדו את מהירות התגובה של הכוחות משלב קבלת הדיווח של החשודים ועד לנטרול המחבל.

בשעה 19:57 החלו להגיע למוקד 100 של משטרת מחוז תל אביב קריאות אזרחים על אדם היורה מנשק ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק.

ב-19:58 מועבר דיווח לכלל הניידות והאופנועים של מרחב דן, והכוחות מתחילים לנוע לעבר רחוב ז'בוטינסקי.

צוות סייר-אופנוען 417 עם הלוחם רס"מ אמיר ח'ורי הנוהג באופנוע ורס"מ ע' מקבל את הדיווח כשהם ברחוב המרגנית ברמת גן בסיור ביטחון שוטף, ומתחיל לצמצם טווחים לכיוון רחוב ז'בוטינסקי.

בשעה 20:01 צוות 417 מגיע לז'בוטינסקי 22 בני ברק ומדווח שהוא שומע ירי מתוך השכונה ומתחיל להתקדם לכיוון הירי, תוך קבלת הכוונה ממרכז השליטה המחוזי ומאזרחים ברחוב.

בשעה 20:02 הצוות מגיע לרחוב הרצל 63, נתקל במחבל שפותח באש על הצוות, פוצע אנושות את רס"מ ח'ורי, רס"מ ע' פורק מהאופנוע ובירי מדוייק וממוקד מאקדחו מחסל את המחבל.