עבדאללה מלך ירדן
עבדאללה מלך ירדןצילום: רויטרס

מלך ירדן עבדאללה צלצל היום (ראשון) לראש הממשלה נפתלי בנט והשניים קיימו שיחה טלפונית, שעסקה בין היתר במצב הביטחוני המתוח בישראל.

בנט בירך את מלך ירדן, משפחתו ואת העם הירדני לכבוד חודש הרמדאן והודה לעבדאללה על הגינוי החריף שלו נגד פיגועי הטרור שהתרחשו בישראל בימים האחרונים.

"ראש הממשלה והמלך דנו בחשיבות שיתוף הפעולה בין המדינות ובהמשך הקשר והשיח השוטף", נמסר מטעם לשכת בנט.

הירדנים דיווחו כי השיחה התקיימה על רקע ההסלמה הביטחונית והמלך ביקש מראש ממשלת ישראל לפעול להרגעת הרוחות ולהימנע מהטלת הגבלות על כניסת מוסלמים להר הבית.

בנט בשומרון: יש למחבלים כל מיני רעיונות, אנחנו בדריכות-עלרועי אברהם/ לע"מ, סאונד: בן פרץ/ לע"מ

מוקדם יותר ביקר ראש הממשלה בחטיבת השומרון של שירות הביטחון הכללי (שב"כ), יחד עם ראש השב"כ רונן בר ומפקד פיקוד מרכז אלוף יהודה פוקס.

בנט הממשלה קיים הערכת מצב בהשתתפות מפקדי חטיבת השומרון בשב"כ, במהלכה קיבל סקירות מודיעיניות אודות המבצע לסיכול חוליית הטרור בג׳נין בסוף השבוע האחרון, וכן דן בתמונת המצב הגזרתית.

לאחר מכן ביקר בחפ"ק הסיכול של השב"כ בשומרון וצפה בפעילות הניטור והאיסוף המשמשות את החטיבה בסיכול התראות עתידיות לפיגועי טרור.

"במהלך סוף השבוע כוחות שב"כ וימ"מ, יחד עם כוחות צה"ל, סיכלו פיגוע חם בדרך ליעד", התייחס בנט לחיסולי המחבלים. ''כמו הפיגוע הזה, יש למחבלים כל מיני רעיונות ולכן אנחנו בדריכות-על, גם שב"כ וגם משטרת ישראל, כדי לזהות כל שביב רעיון או תכנון לפיגוע ולסכל את זה מבעוד מועד.

''גם פה, לאורך קו התפר צה"ל בנוכחות שיא במאות נקודות של פרצות, והמטרה שלנו היא לשבור את הגל''.

ראש הממשלה הדגיש: ''אנחנו נכנסים עכשיו לתקופה של 'שגרה דרוכה', כשאנחנו רוצים שאזרחי ישראל יחזרו לשגרה וכוחות הביטחון יהיו בדריכות שיא. זה לא מאמץ של פעולה אחת אלא מאות רבות של פעולות שקורות כל הזמן. ביחד נעשה את המאמץ לשבור את הגל הזה".

ראש שירות הביטחון הכללי רונן בר אמר כי "השירות עובד כרגע בהרבה זירות - המקומית, ביהודה ושומרון, ברשת ובעזה.

"ראש הממשלה, אתה פוגש ארגון חד, נחוש, מיומן, שלומד תוך כדי תנועה ואש. בשבת נתקלנו באש יחד עם האחים שלנו מהימ"מ, סיכלנו פיגוע משמעותי. אנצל את ההזדמנות גם לאחל לסנ"צ ש' החלמה מהירה".

''במהלך סיור שטח שקיימתי בשבת, שאלתי את רכז הנפה האחראי על השטח בו סוכל הפיגוע: ׳מה עם העובדים? האם הם מצליחים לנשום קצת אויר?׳ הוא הסתכל עלי בתמיהה ואמר לי "ראש השירות, הרי בדיוק בשביל זה הגענו לשב"כ".

בר הדגיש: ''זה ארגון של עובדות ועובדים מסורים, חדורי תחושת שליחות ואחריות מרחיבה, שעושים כל שלאל ידם להגן על ביטחון המדינה ולהציל חיי אדם".