ברכת מתפ"ש לחג הרמאדןדוברות מתפ״ש

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן עליאן, בירך היום (ראשון) את הציבור הפלסטיני לרגל תחילת חודש הרמדאן.

בדבריו אמר אלוף עליאן כי "המציאות הביטחונית מחייבת אותנו לבחון אילו צעדים נוכל לממש לקראת הרמאדן. הביטחון והיציבות הם המפתח ליכולתנו לאפשר כניסה לישראל לביקורים ותפילות".

עליאן פנה בערבית לפלסטינים ואמר: "רמדאן כרים לתושבי יהודה, שומרון ורצועת עזה. ברצוני לברך אתכם לרגל חודש הרמדאן המבורך. מי יתן והוא יהיה חודש משפחתי, שמח ורגוע.

לדבריו, "השבועיים האחרונים היו קשים ומאתגרים, אחרי תקופה ארוכה של שקט ויציבות ביטחונית נוכחנו שוב שיש מי שרוצים לחבל בכך ולא משנה באיזה מחיר. אני יודע שרובכם המוחלט בוחר בחיים, בוחר במשפחה, בשגרה ואינו שותף לקיצוניות ולאלימות. אך לא נאפשר לטרור להרים את ראשו ולא נאפשר לקיצוניים לשבש את החיים בישראל".

הוא הוסיף: "המציאות הביטחונית מחייבת אותנו לבחון אילו צעדים נוכל לממש לקראת הרמדאן. הביטחון והיציבות הם המפתח ליכולתנו לאפשר כניסה לישראל לביקורים ותפילות. אנו נפעל על מנת שכולם יוכלו לחגוג את החגים עם משפחותיהם בשמחה ובביטחון - יהודים, מוסלמים ונוצרים".

"אני מאחל לכולם שחודש הרמדאן באמת יהיה חודש הסובלנות, שבניגוד לשנתיים האחרונות תזכו לחגוג בחיק המשפחה בשמחה ובבריאות. בשמי ובשם המתפ"ש אני מאחל לכם ולבני משפחותיכם רמדאן כרים ומבורך, בריאות, נחת ושלווה, וכול עאם ואינתו בחיר", כך מתפ"ש.