לינוי אשרם זוכה באולימפיאדה במדליית זהב
לינוי אשרם זוכה באולימפיאדה במדליית זהבצילום: Avshalom SassoniFlash90

לינוי אשרם הודיעה בצהריים (שני) במסיבת עיתונאים מיוחדת על פרישתה מהתמודדות מקצוענית בענף ההתעמלות האומנותית.

"צריך לדעת מתי לפרוש, הגשמתי את החלום שלי", אמרה בדמעות. "אילו הייתי יכולה, הייתי חותכת את המדליה לשתיים, כי חלק מהמדליה שייכת למאמנת שלי איילת זוסמן".

היא אמנם רק בת 23 אבל כשמאחוריה שלל זכיות ותארים, הגדולים שבהם אלופה אולימפית באולימפיאדת טוקיו האחרונה, אלופת אירופה ב-2020 וסגנית אלופת העולם בקרב רב ב-2018, לינוי אשרם נחשבת לאחת הספורטאיות הגדולות ביותר בתולדות ישראל.

למעשה, לאורך הקריירה המקצוענית שלה, זכתה אשרם בלא פחות מ-123 מדליות בחמש שנים של תחרויות, מתוכן 12 מדליות באליפויות העולם ועוד 6 מדליות באליפויות אירופה השונות.

אשרם היא הספורטאית הישראלית הראשונה והיחידה שזכתה במדליית זהב אולימפית, כאשר איתה מחזיקים בתואר זה גם השייט האולימפי לשעבר טל פרידמן ומתעמל הקרקע ארטיום דולגופיאט.

לאשרם שהצליחה לשבור את ההגמוניה של רוסיה בענף ההתעמלות באולימפיאדת טוקיו האחרונה לפני כשמונה חודשים וזכתה במדליית החשובה והיוקרתית ביותר בענף ההתעמלות האומנותית, היה תפקיד מרכזי מאוד בהפיכה של התעמלות אמנותית לענף פופולרי בישראל ולצמיחתו.

אשרם תעבור לעבוד מאחורי הקלעים ותשמש כמאמנת נבחרת ישראל בהתעמלות אומנותית לצידה של המאמנת שליוותה אותה לאורך כל השנים - איילת זוסמן.