משה יעלון
משה יעלון צילום: ערוץ 7

שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר משה (בוגי) יעלון טוען כי חברת הכנסת עידית סילמן "נכנעה לטרור פוליטי" כשהחליטה לפרוש מהקואליציה של בנט ולפיד.

בראיון לרדיו 103FM אמר יעלון: "אם כל כך קשה לה אז שתחזיר את המנדט למפלגה ולא תיקח אותו לצד השני. אכפת לה מאי אכילת חמץ ולא אכפת לה מלא תגנוב".

יעלון שוקל להתמודד בבחירות לכנסת ואמר כי "אם תהיה הזדמנות ליצור אלטרנטיבה שלטונית שתעזור להחזיר את המדינה למסילה - אני אהיה שם".

"אני מוטרד ממה שקורה במדינה ומאמין שנתגבר על זה", אמר יעלון על פיגועי הטרור האחרונים, "זה לא גל ראשון וכנראה גם לא אחרון. הייתה פה הזנחה ללא ספק. יצאו פיגועים מתוך ערביי ישראל עם נשק, ברגע שזה הצליח להם אז מיד יש השראה וחקיינות.

''בנוסף לזה, יש אזור ביהודה ושומרון שהרשות הפלסטינית לא מטפלת בו כמו שצריך ולכן אני חושב שהדרך המדיני והצבאי פועלים בתבונה בזה שהם מתמקדים שם. כי שם יש גם קבוצה של נשק, פעילים והסתה - צריך לטפל בזה".

יעלון הוסיף, "אני לא רואה צורך במבצע יותר רחב, כל אלו שמדברים על חומת מגן 2 לא מבינים על מה הם מדברים. חומת מגן היה מבצע אחרי שתקופה ארוכה נמנענו מלהיכנס לשטחי A והשטח הפך למדגרת טרור. צריך את כוחות הביטחון פרוסים בשטח וזמינות שוטרים. אנחנו עדיין נלחמים את מלחמת העצמאות במצב יותר טוב ממה שהיה בעבר".