בנט וכהנא
בנט וכהנא צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר לשירותי דת מתן כהנא (ימינה) לא פוסל שיתופי פעולה עם הרשימה המשותפת.

בראיון לחדשות 12 אמר כהנא כי ''לא נעשה שום דבר שסמוטריץ' וביבי לא עשו''.

אמש אמר כהנא לערוץ 7: ''המשותפת לא תהיה חלק מהקואליציה או מהממשלה. סמוטריץ וביבי הם שמשתפים פעולה יחד באופוזיציה עם עודה, הכל על מנת לפגוע בממשלת ישראל''.

חברו לסיעה, סגן השר אביר קארה, אמר לגלי צה"ל כי לא יסכים לשיתופי פעולה עם הרשימה המשותפת: "לא לא, אני לא רוצה מהם שום דבר. אנחנו נצליח להתנהל עם ה-60 שלנו מול ה-54 של האופוזיציה. זו רשימה משותפת נגד האוכלוסייה הערבית, זו רשימה מסוכנת למדינת ישראל ולעם ישראל".

"קורא לסילמן ולשיקלי - בואו נשתף פעולה ונביא הישגים לציבור. אנחנו יכולים להביא הישגים משמעותיים רק מתוך הקואליציה. אם נלך לבחירות נגיע בדיוק לאותו מצב - מציע לא ללכת לממשלות על העץ".

לשאלה האם תהיה עד סוף הקדנציה בימינה ענה אביר קארה: "אם אני אוכל להשפיע בימינה, אז אני אהיה בימינה, אם אוכל להשפיע ממקום אחר אהיה במקום אחר. אני לא נבחרתי לסיעה מסוימת, אני נבחרתי על ידי רעיון. ימינה, הכנסת, היא לא מטרה אלא אמצעי להשיג את המטרות".

לאחר הפגישה עם שר האוצר ליברמן סיפר קארה: "נקדים את רשת הביטחון לעצמאים למושב הקרוב, ונעביר אותה בקריאה שנייה ושלישית. נוריד את כל המכסים לאפס ונפתח את השוק לתחרות באופן מלא".