טועמים עולם
טועמים עולם צילום: חזקי ברוך

מאות בני אדם מגיעים מדי יום לפסטיבל "טועמים עולם", אירוע קולינארי בינלאומי חוצה עמים ועדות המחבר את ירושלים לתרבויות העולם.

הפסטיבל מתקיים השנה, בפעם השנייה, ביוזמת משרד ירושלים ומורשת ובהפקת החברה לפיתוח מזרח ירושלים, לאחר שהתקיים לראשונה בירושלים ב-2019, בהצלחה מסחררת.

אניני הטעם והפודי'ס מוזמנים לטעום עולם שלם במרחק נגיעה

האווירה הייחודית למרגלות החומות וסביב המנות מאפשרת לנשום את בירות העולם כאילו ממש נמצאים בחו"ל. תפאורות ענק ייצגו את המדינות השונות ובמתחמי האוכל מתוכננת חוויה קולינרית מרהיבה: נגנים והרכבים מוסיקליים עם מוזיקה אותנטית-עממית, שחקנים בתלבושות ססגוניות, והעיקר – שפים מובילים ומסעדות שף שיגישו מנות מיוחדות בטעמים וריחות מכל טעמי העולם, וכמובן גם מירושלים, ביניהם השף שאול בן אדרת עם מסעדת "התרנגול הכחול", מסעדת "המוציא" של השף אבי לוי, השף אייל שני, מסעדת "NUNUNU" של השף גיא גמזו וברטון קרפרי מקומי- הקרפ הצרפתי המלוח.

שניצל וואגיו בלחמניה מתוקה של מחנה ASADA
שניצל וואגיו בלחמניה מתוקה של מחנה ASADA צילום: גיל אבירם

בפסטיבל תחשפו גם לטעמים מהלב של הקולינריה הירושלמית כמו הפיתות המטורפות של "שפכטל" המותג החדש של השפית רחל בן אלול, הפיתות המשגעות ממסעדת "מימוניס" הצמחונית של השף רועי מימוני, "ההמבורגר של שגב" של השף ניסים שגב ו"יהודית" מסעדה ירושלמית אותנטית של יהודית יחזקאל, ותוכלו גם לטעום גבינות בוטיק של "מעדניית באשר" של אלי באשר. גם רשתות ההמבוגרים BBB, "עד העצם" ורשת הנקניקיות "ביירן מרקט" יקחו חלק בפסטיבל לצד שלל מסעדות נוספות כמו "גורדוס", "טש וטשה" בניחוח גיאורגי, "מוזס", "הטוניסאי של אלי", "מיט טיים" ו"מחנה אסאדה".

שר הבינוי והשיכון, ירושלים ומורשת, זאב אלקין: “אחד מיעדיו של משרד ירושלים ומורשת בראשותי הוא להחזיר את הציבור הישראלי לבקר בכל חלקי העיר העתיקה ולמצב את האזור כמתחם תיירותי רחב, המציע למבקרים מהארץ ומהעולם שלל פעילויות ואטרקציות שיחזקו את האזור המיוחד ואת ירושלים כולה. יריד 'טועמים עולם' רגע לפני חג הפסח, מאפשר למאות אלפי מבקרים להגיע לעיר העתיקה ולבקר באתרים ההיסטוריים לצד חוויה קולינרית לכל המשפחה. אני מאחל לכל בית ישראל חג פסח שמח וכשר".

פסטיבל טועמים עולם ירושלים| מוזיקה, תרבות, אוכל | 10-14.4.22| 15:00-23:00

הקצב ניסים שגב
הקצב ניסים שגב צילום:אסף קרלה

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק קידום עסקים יהודה בן יוסף מסר: ''הפסטיבל נועד במטרה לקדם את הפעילות העסקית ולהראות לעולם כולו מהי קולינריה ירושלמית במיטבה כחלק מהפעולות שנעשו על מנת לחזק את המסעדות והעסקים שנפגעו במהלך תקופת הקורונה. אני מודה לעסקים המשתתפים בפסטיבל על שיתוף הפעולה ומזמין את כלל תושבי העיר ומחוצה לה לבוא וליהנות''.

צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי
צילום: חזקי