תמר זנדברג
תמר זנדברג צילום: Flash90

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג (מרצ) הצהירה בראיון לרדיו "קול ברמה" כי היא מתנגדת לחוק ההדחה נגד חברי כנסת למרות שעתרה נגד התמודדותו של ח"כ איתמר בן גביר.

"אני מתנגדת להדחה של חברי כנסת ואני מתנגדת באופן עקרוני גם לחוק ההדחה. אני עתרתי לפסול את בן גביר מלהתמודד לכנסת, לצערי הרב אומנם נפסלו מרזל ובן ארי אבל בן גביר לא נפסל, לדעתי חבל שכך כי לדעתי זה כהניזם שאין לו מקום בכנסת, אבל אני נגד הדחה, נגד החוק הזה".

במהלך הראיון התייחסה זנדברג לסרטון ההסתה של ח"כ איימן עודה ואמרה, “מאוכזבת מאוד מהדברים של איימן עודה. זה מסר ממש בעייתי וציפיתי שידבר אחרת. אני מתנגדת להדחתו, כי אני מתנגדת להדחת כל חבר כנסת"

בן גביר הגיב לראיון ואמר: "נציגת מרצ בוועדת הבחירות הצביעה בעד פסילתי, זנדברג לא התנגדה". ח"כ בן גביר הוסיף בדבריו: "אני מחזיק פרוטוקול מוועדת הכנסת שנציגת מרצ בשם רונית חייקין יעקב שהיא נציגת מרצ בוועדת הבחירות הצביעה בעד פסילתי, זנדברג לא התנגדה לפסילתי".

המראיין שאל בהמשך: "אולי זנדברג לא ידעה שבמרצ רוצים לפסול אותך?", ובן גביר השיב: "זה מזכיר לי את המשפט רחמים לא ידע ואם לא ידעה, אז היא כשלון בפוליטיקה ולדעתי היא אפילו הייתה בדיון בנושא בבית משפט עליון".

מסקירת הארכיון עולה כי אכן השרה זנדברג השתתפה בדיון לפסילת מפלגת עוצמה יהודית וח"כ איתמר בן גביר בבית המשפט העליון והשרה זנדברג דיברה לא אמת כדי להצדיק את התנגדותה לפסילתו של ח"כ עודה שהסית נגד שוטרים.