סמוטריץ בעיר העתיקה
סמוטריץ בעיר העתיקה צילום: ערוץ 7

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ׳ פנה ליועצת המשפטי לממשלה בעקבות "שחרור סיטונאי" של המתפרעים בהר הבית.

לפי דיווחים, מאות מהמתפרעים הערבים שנעצרו על ידי המשטרה במהלך ההתפרעויות ביום שישי בהר הבית בחשד לעבירות חמורות שונות שוחררו במסגרת "הסכמות מדיניות" שגובשו בתיווך מצרי. שמו של בנו של נשיא מצרים הוזכר אף הוא בעניין.

לדברי סמוטריץ', "המתפרעים נעצרו על ידי משטרת ישראל בהתאם לדין הפלילי ולחוק המעצרים ועל בסיס מעורבותם בעבירות פליליות וביטחוניות חמורות כדוגמת התפרעות, תקיפה, יידוי אבנים, ירי זיקוקים, תקיפת שוטרים, התקהלות בלתי חוקית, הסתה לטרור ולאלימות, ועוד ועוד.

"שחרורם הסיטונאי בהוראה מדינית מהווה לכאורה התערבות פוליטית אסורה בהליכים פליליים. עצמאות שיקול הדעת של גורמי האכיפה בהליכים פליליים, בדגש על מניעת התערבות פוליטית בהם, היא ממושכלות היסוד של הדין הפלילי הישראלי".

ח"כ סמוטריץ' הדגיש כי "שחרורם הסיטונאי של הפורעים והחזרתם לרחובות ירושלים פגע אנושות בעקרון יסוד זה, פגע בהרתעה של שלטון החוק ואף בעקרון השוויון בפני החוק. אני מתקשה להעלות בזיכרוני קבוצת עבריינים או אף עבריין בודד ששוחרר בהוראה מדינית או פוליטית (זאת, במובחן מעסקאות שחרור מחבלים שהורשעו שנעשות בהליך מדיני סדור)''.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית דורש לדעת אלו גורמים היו מעורבים בהחלטה על השחרור מקרב הדרג המדיני, מקרב משטרת ישראל, ומקרב הפרקליטות, מוסד הייעוץ המשפטי לממשלה ומשרד המשפטים.

"עוד אבקש לדעת האם העצורים נחקרו בטרם שוחררו במטרה לאסוף ראיות ולהעמידם לדין בהמשך. האם התיקים בגינם נסגרו או שההליכים המשפטיים נגדם ימשכו. ככל שישנה כוונה להמשיך את ההליכים המשפטיים נגדם אבקש לדעת איך הדבר עולה בקנה אחד עם שחרורם בטרם מוצתה החקירה בעניין כל אחד ואחד מהם בכדי לגבש את התשתית הראייתית הנדרשת להעמדתם לדין".

לדברי סמוטריץ', אם אין כוונה להמשיך את ההליכים הפליליים נגדם, אז מדוע ובאיזו סמכות הם נעצרו מלכתחילה?

"אבקש להחיש את המענה לפנייתי זו בשל דחיפותה ובשל העובדה כי ההתפרעויות בירושלים ובהר הבית נמשכות", כתב ח"כ סמוטריץ' ליועצת המשפטית לממשלה.

ח"כ בצלאל סמוטריץ עטוף בטלית בדרכו לשער שכם ערוץ 7

חברי הכנסת של סיעת הציונות הדתית הגיעו הבוקר (ב') לתפילת שחרית בכותל המערבי, ועשו זאת בתחבורה ציבורית.

חברי הכנסת נפגשו בשעה 07:45 באיצטדיון טדי, משם נסעו באוטובוס "אגד" לתפילה בכותל.

"קמתי בבוקר ועליתי לירושלים, הכבישים ריקים וזה כאב לי בלב", אמרה לערוץ 7 חברת הכנסת מיכל וולדיגר. "יש לנו אוטובוס כאילו פרטי, ככל הנראה אנשים חוששים ואני קוראת לעם ישראל לא לפחד, להגיע לכותל ולהתפלל במקומות הקדומים שלנו, אסור לנו לפחד.

"בטווח הארוך עם ישראל לא מפחד מדרך הארוכה, נמשיך ונגיע לכל המקומות", הבהירה וולדיגר. בנוגע להחלטת רע''מ להקפיא את חברותה בקואליציה אמרה וולדיגר: "רע"מ וימינה נדבקים לכיסא. אני קוראת לחבריי ניר אורבך ולאיילת שקד, כל הימין בממשלת השמאל הזו, כדאי שתחזרו אלינו".

ח"כ סמוטריץ בדרך לתפילה בכותל

יו"ר מפלגת הציונות הדתית חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' אמר לערוץ 7: "קמנו מוקדם ועלינו לירושלים, אין פקקים, לצערנו הרב גם האוטובוס לא מלא. נראה שהציבור לא מספיק מגיע. אנחנו בדרכנו לכותל, לעלות לרגל, הבוקר גם מעמד ברכת הכהנים המסורתי. אנחנו באים כדי לחגוג עם עם ישראל ולהבהיר שטרור לא יפחיד את היהודים מלחגוג בארצם.

"הסדרנים של אגד עצובים ומבואסים", סיפר סמוטריץ'. "אני קורא לעם ישראל - בואו לירושלים, יש איפה לחנות, יש הסדרי תחבורה ציבורית נהדרים לכותל, בואו לירושלים, אנחנו חייבים לנצח את הטרור ולחגוג את החג ולהודות לריבונו של העולם. אותנו הטרור לא ינצח ולא יפחיד''.

"אנחנו כבר תקופה ארוכה אומרים שהממשלה הזו סיימה את ימיה", התייחס סמוטריץ' למשבר הקואליציוני. "מדינת היהודים לא יכולה להיות תלויה לרגע במי שמזדהים עם אויביה. תראו כמה מהר אימצה את הנרטיב השקרי על הפגיעה באל אקצא. רע"מ מייצרת משבר קואליציוני על זה שמשטרת ישראל נאבקת בטרור, עוצרת פורעים שמיידים אבנים ועל זה מפלגה בקואליציה עושה משבר קואליציוני''.

סמוטריץ' הדגיש: ''ממשלה שתלויה באחים המוסלמים לא תוכל לשמור על ביטחון מדינת ישראל. צריך להפיל את הממשלה הנוראה הזו כמה שיותר מהר. הציבור הישראלי יבין שזה לא עובד. תקום בעזרת ה' ממשלה יהודית ציונית ולאומית".

ח"כ אורית סטרוק בדרך לתפילה בכותל

צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום: