בריאות השיניים
בריאות השינייםצילום: freepik

האם אתם חושבים פעמיים לפני שאתם אוכלים מאכלים שונים? רוב האנשים יגידו שלא כל כך. אך עליכם לזכור כי מה שאתם מכניסים לפה משפיע בצורה ישירה על בריאותכם.

זוהי הסיבה שבגללה אנו מציעים לכם לשמור על תזונה בריאה שתשמור על בריאות הפה והשיניים. אף אחד מאיתנו לא ירצה להגיע למצב שבו הוא נאלץ להתמודד עם בעיות שונות בחלל הפה.

הבעיות האלה עשויות מן הסתם להביא איתן בעיות אחרות שרק יחמירו את המצב. בריאות הפה והשיניים חשובה מאוד למניעת מחלות חמורות שעשויות לצאת מכלל שליטה.

החיידקים מנצלים סוכרים ועמילנים

החיידקים שנמצאים בחלל הפה מנצלים את האוכל שאנו אוכלים בשביל להתפשט. בכל פעם שתכניסו לפה אוכל שמלא בעמילנים או בסוכרים הוא יגרום לחיידקים להצטבר באזורים שונים. גם אם מדובר על מעידות חד פעמיות, זה עלול בזמן הרחוק להיות מאוד בעייתי. מהסיבה הזאת אנו מציעים לכם להימנע מאכילת מזון עם כמות גדולה של סוכר או עמילנים למען בריאות הפה שלכם.

תכיפות האכילה משפיעה עם בריאות השיניים

כמה פעמים ביום אתם נוהגים לאכול? ככל הנראה יהיה לכם מאוד קשה לתת מספר מדויק. הרי כל מי שרעב יכול ללכת למקרר בשביל לאכול מאכל כזה או אחר. אך תיקחו בחשבון כי תכיפות האכילה מביאה בין היתר להגדלת הסיכוי לבעיות שונות בחל הפה. ככל תאכלו יותר, כך לחיידקים יהיו יותר הזדמנויות להתפשט ולאכול. לכן תנסו לרכז את האוכל שאתם אוכלים למספר ארוחות מוגבלות שבהן יהיו את כל אבות המזון. כמובן שאם אתם רעבים תוכלו לאכול, אך תשתדלו לעשות זאת בצורה מתונה.

צורת האכילה שבה אתם אוכלים את האוכל

גם הדרך שבה אתם אוכלים את האוכל עלולה בין היתר להגדיל את הסיכוי לבעיות בחלל הפה. זוהי הסיבה שממליצים לכל מי שיש לו מחסור בשיניים לעבור השתלת שיניים להשלמת החוסר. תצטרכו לאכול את האוכל בצורה נכונה, כזאת שלא תביא לכך שיהיו עוד סיבות להגברת הבעיות. גם ככה לרוב אתם תמצאו את עצמכם במרדף אחרי בעיות שונות בחלל הפה, אין צורך להחמיר את המצב. יש לכם את כל הכלים שיאפשרו לכם לאכול את האוכל בידוק כמו שצריך.

משך זמן השהייה של האוכל בחלל הפה

גם הזמן שבו האוכל נמצא בחלל הפה עשוי להשפיע במידה מסוימת על בריאות הפה. ככל שהאוכל נמצא זמן רב יותר בפה, כך הוא מצטבר בין השיניים ובאזורים אחרים בפה. כתוצאה מכך יהיה לכם מאוד קשה להסיר אותו, ומכאן המצב עלול לצאת מכלל שליטה. זוהי הסיבה שבגינה מוטב שלא תשאירו את האוכל בפה למשך זמן רב. בטח אם מדובר על אוכל שאתם יודעים שהוא אוכל בעייתי שעלול להביא לבעיות שונות בשיניים.